هانیده ( زنبورداری )

اگر هروز عسل بخورید چه اتفاقی می افتد ؟

خواص عسل

وقتی هر روز عسل می خورید، این چیزی است که واقعاً برای بدن شما اتفاق می افتد

اگر هر روز عسل بخورید، به زودی به فواید واقعی آن پی خواهید برد که انسان ها هزاران سال است که از زحمات زنبورهای عسل درو می کنند.

شهد خوشمزه آن در همه قاره ها یافت می شود.

طبق مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۷، «عسل نه تنها به‌عنوان یک محصول تغذیه‌ای، بلکه در سلامتی که در طب سنتی توصیف شده و به‌عنوان یک درمان جایگزین برای شرایط بالینی از بهبود زخم گرفته تا درمان سرطان استفاده می‌شود». این مطالعه در ادامه توضیح می دهد که “شواهد نقاشی های عصر حجر نشان می دهد که درمان بیماری با محصولات زنبور عسل مانند عسل که از 8000 سال پیش منشا گرفته است.”

در دوران مدرن، مردم می توانند از عسل به عنوان شیرین کننده برای یک چای بعد از ظهر یا به عنوان یک ماده در ماسک های چسبناک صورت و ماسک های موی براق کننده استفاده کنند.

این ماده خوشمزه برای مصرف روزانه بی خطر است و در واقع ثابت شده است که با خوردن آن فواید زیادی برای سلامتی ما دارد.

بیایید نگاهی بیندازیم به تمام روش هایی که عسل وقتی هر روز آن را می خوریم به ما انسان ها کمک می کند. فقط یادتان باشد که عسل را در حد اعتدال مصرف کنید.

 

عسل موجب شفافیت پوست میشود

عسل که به عنوان راز زیبایی توسط مردم در سراسر جهان استفاده می شود، خواص درمانی جدی دارد. در تلاش برای تمیز کردن، محافظت و بهبود زخم ها بسیار موثر است.

Désirée Lie، استاد بالینی پزشکی خانواده در دانشکده پزشکی Keck (از طریق MedScape)، به اشتراک گذاشت: ” به عنوان یک عامل موضعی; خاصیت پاک کنندگی و پاکسازی دارد و به عنوان یک مانع برای جلوگیری از عفونت عمل می کند.” دارای خواصی مانند پراکسید هیدروژن; پروتئین ها و اسید گلوکونیک است که به عنوان عوامل شفابخش عمل می کنند.

بنابراین; ما می دانیم که عسل وقتی روی پوست استفاده می شود مفید است; اما اگر هر روز یک قاشق چای خوری به چای خود اضافه کنید چه اتفاقی می افتد؟

دیوید وولف; نویسنده تغذیه، در بخشی از کتاب خود رژیم زیبایی ; همانطور که توسط پاراد به اشتراک گذاشته شده است; نوشت: «اسیدهای آمینه عسل از بازسازی و ترمیم بافت ها برای صاف و قوی نگه داشتن فونداسیون زیر پوست حمایت می کنند.

علاوه بر این; حاوی ملاتونین است که به جستجوی خواب کمک می کند، که می دانیم کلید حفظ سلامت پوست است. بنابراین; اگر هر روز آن را بخورید ; پوست شما بهترین حالت را خواهد داشت .

 

شفافیت پوست

عسل میتواند رادیکال های آزاد را در بدن خود سم زدایی کنید

 

دنیای مدرن اطراف ما پر از سمومی است که برای سلامتی ما خوب نیستند . و مطمئناً ما همیشه به خودمان کمک نمی‌کنیم . از گذراندن گاه‌گاهی شب در شهر گرفته تا انداختن مقدار زیادی چیزبرگر; گاهی اوقات به خوردن غذاها و نوشیدنی‌هایی می‌پردازیم که برای بدن ما خوب نیستند.

خوشبختانه طبیعت راه حلی ارائه می دهد. مطالعات نشان می دهد که اگر هر روز عسل بخوریم می توانیم به سم زدایی بدنمان کمک کنیم.

یک مطالعه در سال 2018 گزارش داد که عسل “به عنوان یک درمان مرسوم; ممکن است یک آنتی اکسیدان جدید برای کاهش بسیاری از بیماری ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم با استرس اکسیداتیو باشد.” این تا حدی به این دلیل است که این ماده خوشمزه مملو از فلاونوئیدها است.

طبق یک مطالعه در سال 2014، “فلاونوئیدها به عنوان یک درمان قوی برای استرس اکسیداتیو عمل می کنند.” این استرس اکسیداتیو توسط رادیکال های آزاد که سموم نامیده می شوند ایجاد می شود.

از آنجایی که چای سبز مملو از آن فلاونوئیدهای مفید است; افزودن مقداری عسل به نوشیدنی صبحگاهی شما می‌تواند دوچندان به خلاص شدن از شر آن رادیکال‌های آزاد مزاحم کمک کند.

 

رادیکالهای ازاد

 

عسل میتواند عملکرد ورزشی شما را بهبود یابد

عسل سرشار از کربوهیدرات، منبع غذایی طبیعی، مغذی و انرژی‌بخش مهمی است. همچنین خوشمزه است. به همین دلیل است که ورزشکاران در سراسر جهان برای کمک به عملکرد ورزشی به این ماده روی می آورند.

USADA به کربوهیدرات ها به عنوان “سوخت اصلی” اشاره می کند. طبق وب‌سایت USADA، «رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات به دلیل ذخیره اضافی کربوهیدرات‌ها در ماهیچه‌ها و کبد، به نام گلیکوژن، استقامت و عملکرد متناوب با شدت بالا را افزایش می‌دهد». هنگامی که در حالت تمرین هستند; بسیاری از ورزشکاران برای کمک به استقامت به سراغ ژل ورزشی می روند.

معلوم شد که عسل یک جایگزین طبیعی است. با توجه به مطالعه اخیر عسل در مقابل ژل های ورزشی; ریچارد کریدر، محقق اصلی در آزمایشگاه ورزش و تغذیه ورزشی دانشگاه ممفیس;به ساینتیفیک آمریکن گفت: «ما خوشحالیم که عسل; یک «کوکتل» از قندهای طبیعی مختلف است.

به همین خوبی اثر دارد .” بنابراین ممکن است ارزش آن را داشته باشد که هر روز عسل بخورید تا استقامت خود را افزایش دهید.

 

تقویت عملکرد ورزشی

کاهش وزن با عسل

سالانه میلیاردها دلار صرف تلاش برای کاهش وزن می شود. اگرچه ممکن است خوردن عسل با تمام کالری‌هایش برای کاهش وزن مخالف به نظر برسد، اما در واقع ثابت شده است که یک عامل مفید است.

مطالعه‌ای در سال 2011 روی موش‌ها نشان داد که عسل در موش‌هایی که به جای ساکارز عسل مصرف می‌کردند; 14.7 درصد افزایش وزن کمتری داشت. در یکی دیگر از مطالعه‌های چاقی مبتنی بر موش در سال ۲۰۱۷، محققان هنگام مقایسه انواع مختلف عسل و یک داروی دارویی دریافتند که «هر دو نوع عسل در مقایسه با اورلیستات ; دارویی که برای کنترل چاقی استفاده می‌شود، تأثیرات بهتری نشان دادند.» این مطالعه همچنین اشاره کرد که دو نوع عسل مورد استفاده برابر نبودند، زیرا یکی از آنها در تلاش برای کاهش وزن بهتر از دیگری عمل کرد.

محققان ادعا کردند که “عسل ژلام دارای اثرات کاهش دهنده چربی و آنتی اکسیدان در موش های چاق است” و “قابلیت کاهش وزن را در مقایسه با عسل اقاقیا” ارائه کردند.

وقتی صحبت از انسان می شود; مطالعات هنوز در حال انجام است، اما یک مطالعه دیابت در سال 2018 نشان داد که “شرکت کنندگان کاهش وزن قابل توجهی در وضعیت عسل و تفاوت قابل توجهی در تغییر دور کمر بین این دو بیماری نشان دادند.”

 

عسل

 

عسل باعث خواب باکیفیت میشود

خواب یکی از مهمترین کارهایی است که ما برای خود انجام می دهیم. اگر به اندازه کافی نخوابیم; نه تنها بدخلقی می‌شویم، بلکه می‌توانیم در درازمدت به سلامت خود آسیب جدی وارد کنیم.

درمان‌های بالقوه زیادی وجود دارد; اما خوردن عسل یک روش قدیمی و آزموده‌شده و واقعی است که به ما کمک می‌کندکه خواب باکیفیت داشته باشیم .

 

طبق کتاب «نسخه عسل: قدرت شگفت‌انگیز عسل به‌عنوان دارو»، فرهنگ‌های سراسر جهان آیین‌های پیش از خواب مخصوص به خود را دارند که شامل عسل می‌شود.

از اروپایی‌هایی که از قرون وسطی شیر و عسل گرم می‌نوشیدند تا مردم مکزیک که قبل از خواب چای بابونه گرم را با عسل می‌نوشیدند; تئوری‌های زیادی در مورد اینکه چرا به ما کمک می‌کند استراحت کنیم وجود دارد.

به گفته داروساز و محقق، Mike McInnes (از طریق The Honey Prescription)، یک دو قاشق هنگام خواب باعث ترشح انسولین در لوزالمعده می شود که به نوبه خود تریپتوفان را به مغز می فرستد. McInnes اشاره می کند که این منجر به تبدیل سروتونین به ملاتونین در غده صنوبری می شود و به ما کمک می کند به خواب برویم. چه اثر دومینوی واقعی!

کیفیت خواب

 

باعث کاهش سطح کلسترول LDL میشود

کلسترول: کلمه آزاردهنده ای که باعث می شودبعد از سالها کشنده باشد. انواع مختلفی از کلسترول در بدن انسان یافت می شود; اما وقتی حروف اول LDL را می شنویم; می دانیم که نوع بد آن است.

سطوح بالای کلسترول LDL می تواند منجر به ایجاد پلاک در شریان های قلب شود و در نهایت احتمال حملات قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد (از طریق کلینیک مایو).

راه های زیادی برای جلوگیری از این تجمع وجود دارد; چه از طریق دارو ; ورزش یا رژیم غذایی. به طور بالقوه می تواند به کاهش LDL در سیستم کمک کند.

در مطالعه‌ای در سال 2009، مشخص شد شرکت‌کنندگانی که مجبور به خوردن عسل بودند، BMI پایین‌تری داشتند که با LDL کمتر مرتبط بود.

شرکت کنندگان مونثی که محلول قند مصرف کردند; سطح LDL را افزایش دادند، در حالی که زنانی که عسل مصرف کردند، این افزایش را نداشتند.

یک مطالعه اضافی در سال 2013 نتیجه گرفت، “مصرف عسل طبیعی به طور قابل توجهی افزایش گلوکز خون را به همراه کاهش قابل توجهی در سطح کلسترول تام، LDL و تری گلیسیرید، و افزایش HDL در بزرگسالان جوان سالم محدود می کند.”

 

کلسترول بالا

 

 عسل می توانید علائم دردناک رفلاکس اسید را کاهش دهد

رفلاکس اسید نه تنها یک علامت آزاردهنده است که باید به صورت روزانه آن را تحمل کرد; بلکه می تواند فوق العاده دردناک نیز باشد. طبق گفته کلینیک مایو، علائم می تواند از احساس سوزش سنتی در قفسه سینه تا یک توده در گلو; درد قفسه سینه، مشکلات بلع یا حتی بازگشت مجدد باشد.

و شناخته شده است که کاملاً یک اختلال خواب است. این به دلایل مختلفی رخ می دهد; اما خوردن غذای سرخ شده، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل همگی باعث تشدید این مشکل می شوند که با افزایش اسید معده در مری ایجاد می شود.

داروهای بدون نسخه زیادی وجود دارد، اما یکی از بهترین آنها را می توان در طبیعت یافت.

به دلیل خواص ضد التهابی و ترمیم زخم شناخته شده است; به طور بالقوه می تواند علائم دردناک ناشی از تحریک اسید معده به مری را از بین ببرد.

عسل نیز ظاهراً مفید است زیرا چسبناک است. بر اساس مجله تحقیقات پزشکی هند، “عسل دارای چگالی بالا، ویسکوزیته بالا و کشش سطحی کم است و بنابراین می تواند مدت طولانی تری در مری به عنوان پوششی بر روی غشای مخاطی بماند.” بنابراین، اگر رفلاکس معده مشکلی عادی در زندگی شماست، عسل بخورید

رفلاکس اسید

 

 باعث تقویت قلب میشود

اگر قلب کارنکند، هیچ چیز در بدن انسان جریان ندارد، بنابراین مهم است که عضله پمپاژ خون را در حالت بالایی نگه دارید. ما از مطالعات پزشکی بی شماری می دانیم که رژیم غذایی و ورزش عناصر کلیدی برای سلامت قلب هستند. اما خوردن آن چه ربطی به آن دارد؟

در یک مرور کلی از عسل;کلینیک مایو بیان کرد، “آنتی اکسیدان های موجود در عسل ممکن است با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط باشد.” عسل حاوی فلاونوئیدها است و فلاونوئیدها به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند.

یک بررسی در سال 2010 در مجله آفریقایی داروهای سنتی، مکمل و جایگزین خاطرنشان کرد: «پیشنهاد می‌شود که فلاونوئیدها خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را با سه اقدام اصلی کاهش می‌دهند: بهبود اتساع عروق کرونر، کاهش توانایی پلاکت‌ها در خون برای لخته شدن، و جلوگیری از اکسید شدن لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDL).

علاوه بر این، یک بررسی تحقیقات بالینی که توسط Pharmacognosy Research در سال 2017 منتشر شد; بیان می‌کند: «تحقیقات متعدد نشان داد که برخی از پلی فنول‌های عسل عملکرد دارویی امیدوارکننده‌ای در کاهش اختلالات قلبی عروقی دارند.» بنابراین; اگر هر روز عسل بخورید;فقط می توانید قلب خود را تقویت کنید.

 

تقویت قلب

 باعث تقویت مغز میشود

به نظر می رسد این روزها با شنیدن مطالعات در مورد سلامت مغز، رژیم غذایی مدام مطرح می شود. طبق گفته هاروارد هلث ; “آنچه می خوریم ممکن است بر توانایی ما در به خاطر سپردن و احتمال ابتلا به زوال عقل با افزایش سن تاثیر بگذارد.” رژیم غذایی به طرق مختلف بر سلامت مغز تأثیر می گذارد.

همانطور که می دانیم، کلسترول LDL در مورد سلامت قلب نقش بدی دارد.

دکتر فرانسین گرودشتاین از دانشکده پزشکی هاروارد به هاروارد هلث گفت: “ما می دانیم که این برای قلب شما مضر است.

اکنون شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد برای مغز شما نیز مضر است.” مشخص شده است که کلسترول می تواند به پلاک در مغز تبدیل شود و به طور بالقوه منجر به بیماری هایی مانند آلزایمر شود.

بر اساس مطالعه‌ای در سال 2013، خوشبختانه، عسل می‌تواند به کاهش سطح LDL در انسان کمک کند;اگر به طور منظم مصرف شود. و از آنجایی که سطوح بالای LDL نیز به احتمال سکته کمک می کند; می تواند به طور جدی به عملکرد مغز آسیب برساند.

خوشبختانه، برای کمک به کاهش این سطوح; می توانید عسل بخورید.

 

تقویت مغز

 

 می تواند به حفظ سلامت روده کمک کند

سلامت روده یک جزء کلیدی برای سلامت جسمی و روانی ما است. با وجود هزاران باکتری که در اعماق شکم ما کار می‌کنند; اگر چیزی ناموفق باشد، می‌تواند باعث شود ما احساس بدی داشته باشیم.

بر اساس مطالعه ای در سال 2005، عسل که دارای خواص ضد باکتریایی است; می تواند دستگاه گوارش را از شر باکتریها ناخواسته خلاص کند. حتی قادر است از بدن در برابر باکتری E. coli و سالمونلا محافظت کند.

علاوه بر این، نتیجه یک مطالعه در سال 2006 بیان کرد: “جایگزینی قندها با عسل در غذاهای فرآوری شده می تواند اثرات مضر و ژنوتوکسیک مایکوتوکسین ها را مهار کند و میکرو فلور روده را بهبود بخشد.”

همچنین ثابت شده است که عسل با هلیکوباکتر پیلوری ; عامل اصلی سوء هاضمه و زخم معده در انسان مبارزه می کند.

این به این دلیل است که عسل به طور طبیعی حاوی پراکسید هیدروژن است.

واقعیت جالب: پراکسید هیدروژن که جزء عسل است وجود دارد زیرا زنبورها آنزیمی به نام گلوکز اکسیداز در معده خود دارند که آن را به عسل منتقل می کنند.

وقتی آن را داخل عسل می ریزند; به پراکسید هیدروژن تبدیل می شود که به نوبه خود، عسل را در برابر باکتری ها حفظ می کند (از طریق اسمیتسونین).

 

سلامت روده

 

خوردن عسل سرفه را ازبین میبرد

داروی باستانی عسل و لیمو برای دفع سرفه و تسکین گلودرد در سرتاسر جهان یافت می‌شود و هنوز هم در دوران مدرن رایج است.

با این حال ; این فقط خارج از سنت یا به دلیل خوشمزه بودن ترکیب نیست. علم واقعی پشت این است که چرا وقتی سرفه های دستگاه تنفسی فوقانی را تجربه می کنیم به سراغ عسل و لیمو می رویم.

در یک مطالعه در سال 2010، مشخص شد که عسل نسبت به داروهای قوی سرفه دکسترومتورفان (DM) و دیفن هیدرامین (DPH) سرکوب کننده سرفه موثرتری است.

از نظر تسکین گلودرد ; علم هنوز در مورد اثربخشی قابلیت های آن بی نتیجه است. اما در مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۸ در مجله نیویورک «توصیه کارشناسان» منتشر شد; توصیه‌های خود را برای مقابله با گلودرد ارائه کردند، عسل را به عنوان بخشی از راه حل ذکر کردند. بنابراین ;به جای اینکه از سرفه یا گلودرد رنج ببرید، عسل بنوشید یا بخورید.

 

عسل

 

 تسکین اضطراب و آرامش اعصاب

اضطراب در فرهنگ مدرن فراگیر است. ما میلیاردها دلار خرج همه چیز می کنیم; از اشتراک نتفلیکس گرفته تا چای های آرام بخش و غیره ..، درمان و سفرهای ساحلی; در تلاشی برای آرام کردن اعصابی که از این همه استرس در زندگی خود تجربه می کنیم.

قرن‌هاست که انسان از عسل برای کاهش استرس استفاده می‌کند; حتی با افزودن آن به شیر گرم به عنوان کمکی قبل از خواب. انبوهی از نوشیدنی‌های کاهش‌دهنده استرس از سراسر جهان وجود دارد که شامل عسل به‌عنوان یک ماده اصلی می‌شود; از جمله آشواگاندا و شیر

خواب یک عنصر کلیدی در پایین نگه داشتن سطح اضطراب است. اگر به اندازه کافی نخوابیم  واقعاً می‌تواند همه چیز رامختل کند و باعث ایجاد استرس در زندگی ما شود.

اگر هر روز بنوشید یا بخورید;، می‌تواند به شما کمک کند خواب مورد نیاز خود را داشته باشید; که منجر به کاهش استرس و کاهش بالقوه اضطراب می‌شود.

 

تسکین اضطراب و آرامش اعصاب

 

 باعث تقویت سیستم بدنی میشود

این یک داستان بسیار فراگیر زنان مسن است که گنجاندن عسل محلی در رژیم غذایی شما می تواند به جلوگیری از اثرات آلرژی به دلیل درمان قرار گرفتن در معرض گرده کمک کند.

متأسفانه; به گفته نیویورک تایمز ; هیچ مدرکی دال بر صحت این موضوع وجود ندارد (اگرچه این امر مانع از خوردن یک قاشق در فصل بهار نمی شود). با این حال ;نوشیدن روزانه آن می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

عوامل بسیاری مانند کمبود خواب; رژیم غذایی نامناسب، مسافرت، استرس و سلامت ضعیف روده می‌توانند در ایجاد سیستم ایمنی به خطر بیفتند.

می دانیم که دارای خواصی است که به کاهش برخی از این عوامل کمک می کند.

علاوه بر این ; به گفته تریسی آبرام ; مدرس پیشگیری و مدیریت عاطفی اجتماعی و بیماری در دانشگاه ایالتی میشیگان; که در مورد عسل در وبلاگ MSU نوشت، گفت: “این عسل سازنده سیستم ایمنی است و دارای آنتی اکسیدان ; ضد باکتری  است. خواص تومور.” بنابراین، چرا برای کمک به تقویت سیستم ایمنی خود ; هر روز عسل ننوشید یا نخورید؟

 

عسل

 

 

خرید آنلاین انواع عسل طبیعی

ده مپ اکنون امکان خرید آنلاین انواع عسل طبیعی با خواص درمانی بالا را برای شما فراهم کرده است.

 

ضمانت نامه :

تمامی عسل های فروشگاه ده مپ دارای ضمانت نامه ی سه برابری وجه نقد هستند پس باخیال راحت عسل خود را تهیه کنید و از استفاده آن لذت کافی را ببرید

برای مشاهده انواع عسل کاملا طبیعی روی دکمه زیر کلیک کنید

فروشگاه عسل طبیعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *