خواص میوه خشک

بالاخره دیابتی‌ ها میوه خشک بخورند یا نه؟

مصرف میوه خشک برای دیابتی ها مجاز است؟

میوه‌ها هم بخش مهمی از تغذیه روزانه هستند و هم یک میان‌وعده بسیار سالم و خوشمزه که بسیاری مواد مغذی مورد نیاز بدن را می توانند تامین کنند. میوه‌، منبع مهم فیبر، ویتامین و املاح معدنی‌ است و نقش بسیار مهمی در حفظ سلامتی بدن بازی می‌کند. تقریبا همه تحقیقات هم روی نقش مصرف میوه در کاهش بیماری‌ها، حتی بیماری‌های قلب و عروق و انواع سرطان‌ها تاکید می‌کنند. اما مشکل این‌جا است که مصرف بعضی میوه‌ها به خاطر وجود مقادیر بالای قند برای بیماران دیابتی نگرانی‌هایی ایجاد می‌کند؛ و با وجود این‌که بین قند میوه با قند موجود در شکلات یا دیگر خوراکی‌های صنعتی متفاوت است و به هیچ وجه اثر آن روی قند خون مشابه اثر شکر نیست. بسیاری از دیابتی‌ها به خاطر اطلاعاتی که به گوش‌شان می‌رسد حتی ممکن است تصمیم به قطع مصرف میوه بگیرند.

میوه تازه، دشمن دیابت

 

 

 

بر خلاف باور عمومی، نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که خوردن میوه حتی می‌تواند از ابتلا به دیابت پیشگیری هم بکند. به علاوه برای مبتلایان به دیابت هم قطع مصرف میوه به هیچ وجه مجاز نیست. دیابتی‌ها فقط باید برای مصرف میوه‌های با مقادیر قند بالا کمی خودشان را محدود کنند. میوه‌هایی مثل خرما، انگور، انبه و موز خیلی رسیده نمونه‌های میوه‌های با قند بالا هستند؛ اما با این وجود اصلا لازم نیست مصرف‌ این میوه‌ها هم قطع بشود، هرچند دیابتی‌ها باید در زمان مصرف این میوه‌ها حد اعتدال و دستورات پزشکی را به خوبی رعایت بکنند.

رابطه میوه خشک و دیابت

 

 

 

از طرفی دیگر به خاطر مزایایی که مصرف میوه خشک نسبت به میوه تازه دارد می‌بینیم که روز به روز مصرف میوه خشک هم در میان مردم بیشتر می‌شود. میوه خشک به عنوان یک تنقلات سالم و خوشمزه که خواص آن حتی از خواص میوه تازه هم بیشتر است محبوبیت بالایی را در خانواده‌ها پیدا کرده و به همین خاطر یکی از سوالاتی که برای کسانی که قند خون بالا دارند پیش می‌آید این است که بهترین میوه خشک برای دیابتی ها کدام‌ها هستند؟ اصلا آیا دیابتی‌ها مجاز به مصرف میوه خشک هستند یا نه؟

مصرف میوه خشک‌هایی مثل کشمش، برگه زردآلو و توت از قدیم الایام در ایران رایج بوده و مدت ها است هم برای دیابتی‌ها و حتی افراد سالم به عنوان یک جایگزین طبیعی برای قند و شکلات به شدت مورد توجه قرار گرفته. از طرف دیگر یافته‌های حاصل از مطالعات علمی هم این تغییر در رژیم غذایی را تایید می‌کنند. مصرف میوه خشک برای دیابتی‌ها و افراد سالم به شرط اینکه قبل و یا بعد از خشک شدن به آن شکر اضافه نشده باشد هیچ مشکلی برای کسی پیش نخواهد آورد؛ البته با رعایت این نکته که دیابتی‌ها باید حتما مقدار مصرف خودشان را کنترل کنند.

مصرف صحیح شرط استفاده

واقعیت این است که میوه خشک نسبت به میوه تازه خواص بیشتری دارد اما به همان نسبت قند بیشتری هم دارد،‌ ولی اگر مصرف کشمش و یا خرما برای دیابتی‌ها مجاز باشد حتما مصرف دیگر میوه‌های خشک و چیپس میوه‌ها هم مشکلی برای آن‌ها نخواهد داشت.

خرما و انگور و توت تقریبا بیشترین میزان قند را در بین تمام میوه‌ها دارند و این یعنی میوه‌ خشک‌های دیگر مثل سیب، پرتقال یا کیوی خشک مقدار قند کمتری نسبت به آن‌ها خواهند داشت. به همین خاطر می‌شود گفت که مصرف آن برای دیابتی‌ها مجاز خواهد بود البته این اجازه بستگی به نحوه مصرف هم دارد. مصرف میوه خشک به عنوان یک شیرین کننده کنار چای و دیگر نوشیدنی‌ها یا به عنوان یک میان وعده سبک البته با رعایت دستورات غذایی پزشک معالج قطعا مشکلی برای بیماران دیابتی ایجاد نخواهد کرد.

با همه این موارد مجموعه میوه خشک نارتین برای بیماران دیابتی که به عنوان یک تنقلات سالم به دنبال میوه خشک‌هایی می‌گردند که کمترین میزان قند را داشته باشند کیوی، پرتقال، هلو، گرمک، ‌توت فرنگی، آلبالو و زغال اخته خشک را به دیابتی‌ها پیشنهاد می‌دهد. این میوه‌ها تقریبا کم‌ترین میزان قند را در بین تمام انواع میوه‌های خشک دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *