خواص میوه خشک

۷ مورد از خواص عجیب میوه خشک

خواص میوه خشک برای سلامتی

میوه‌ها یکی از مهم‌ترین منابع دریافت ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن هستند. یکی از سالم و کم‌ضررترین انواع غذاهایی که یک فرد می‌تواند دریافت بکند همین میوه‌ است. در هرم غذایی هم، که بهترین ترکیب تغذیه‌ی روزانه هر فرد در آن مشخص شده یک جایگاه خاص برای میوه‌ها وجود دارد، و همه این‌ها نشان می‌دهد هرچقدر از اهمیت دریافت مقدار مناسب میوه در طول روز صحبت کنیم باز هم کم است.

از طرف دیگر خوردن فقط یک نوع میوه نمی‌تواند آن نیاز بدن را برطرف کند. در هر میوه میزان و نوع مواد مغذی متفاوت است. حضور میوه‌های مختلف در سبد مصرف خانوار باز به حل این مشکل کمک می‌کند. ولی خب خوردن میوه‌های مختلف هم مشکلات خودش را دارد. میوه‌ها فصلی هستند و دسترسی به بسیاری از آن‌ها فقط در دوره کوتاهی از سال امکان‌پذیر است. خرید مستمر میوه و یا خرید یک‌جا و بعد نگهداری میوه هم به خصوص در خانه‌های آپارتمانی امروزه خودش مشکلی دیگر است. اینجاست که فکر خانواده‌ها یک راه حل جدید را پیدا کرد: تهیه میوه خشک.

 

 

 

خوردن میوه تازه نباید به طور کامل با هیچ چیز دیگری جایگزین بشود اما نگهداری طولانی‌مدت و بدون دردسر میوه خشک به علاوه در دسترس بودن آن در تمام طول سال و البته مزه فوق‌العاده و غیرقابل مقایسه آن باعث شده‌اند تا بخشی از مصرف کنندگان میوه خشک را هم در کنار میوه تازه به سبد مصرفی خودشان اضافه کنند. اما کسانی که این تصمیم را می‌گیرند و میوه خشک را هم به بخشی از تغذیه خودشان اضافه می‌کنند از مزایای بسیاری بهره‌مند می‌شوند. میوه‌های خشک و چیپس میوه در چند مورد حتی از میوه‌های تازه هم بهتر هستند. اگر علاقه‌مندید تا بیشتر درباره این مزیت‌ها بدانید ادامه این نوشته را با ما همراه بشوید.

مزایای شگفت انگیز میوه خشک

۱- خواص بیشتر:

خشک کردن میوه، آب موجود در آن را از بین می‌برد ولی دیگر خواص میوه خشک تقریبا ثابت می‌مانند، و این یکی از مهم‌ترین مزیت‌های مصرف میوه خشک است. مواد مغذی در میوه خشک و چیپس میوه متراکم‌تر می‌شوند به همین خاطر مواد مغذی موجود در ۱۰۰ گرم میوه خشک چند برابر مقدار آن در ۱۰۰ گرم میوه تازه است.

۲- حفظ تمام خواص:

میوه‌های خشک برای نگهداری طولانی‌مدت و استفاده در خارج از فصل بهترین گزینه‌ها هستند. اگر بخواهید خارج از فصل یک میوه آن را داشته باشید یا باید از میوه‌های یخ‌زده استفاده کنید یا کمپوت. در هر دو حالت بسیاری از خواص میوه را از دست خواهید داد اما در میوه خشک نه. بیشترین میزان ویتامین و مواد معدنی ممکن به صورت طبیعی در میوه خشک حفظ می‌شوند؛ و این همان طور که گفتیم یک امتیاز بزرگ در دنیای امروز ما است که با مواد شیمیایی و نگه‌دارنده‌ها محاصره شده.

۳- پیشگیری و کنترل دیابت:

میوه‌های خشک شیرین، قند طبیعی اند. استفاده از آن‌ها به جای قند و شیرین‌کننده‌های مصنوعی می‌تواند در کنترل قند خون کمک کند. به علاوه میوه‌های خشک در کنار شیرین‌کنندگی، منابع بزرگ ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌های طبیعی هم هستند.

۴- کاهش وزن:

میوه خشک‌ یک میان وعده غذایی سالم و در عین حال انرژی‌زا است. خوردن بعضی میوه‌ها به صورت خشک شده یک منبع انرژی سالم را برای چند ساعت در اختیار بدن قرار می‌دهد و از میان وعده‌های صنعتی سرشار از شکر به شدت برای بدن بهتر اند.

 

 

۵- تقویت سیستم ایمنی:

میوه‌هایی مثل مرکبات، کیوی و توت فرنگی با مقادیر بالای ویتامین C تقویت‌کننده‌های بسیار خوبی برای سیستم ایمنی هستند.

۶- پیشگیری از پوکی استخوان:

یک بیماری شایع در میان بانوان که به خصوص با بالا رفتن سن زیادتر هم می‌شود پوکی استخوان است. میوه‌ خشک‌های با مقادیر بالای کلسیم یکی از بهترین خوراکی‌هایی است که می‌توانید به خود یا عزیزان‌تان قبل از پوکی استخوان هدیه بدهید.

۷- جلوگیری از کم‌خونی و خستگی:

میوه‌های با آهن بالا مثل زردآلو، آلو و انگور در صورت خشک شدن هم‌چنان بیش از پیش معادن بزرگی برای جلوگیری از کم‌خونی هستند.

با مصرف میو‌ه‌ خشک به شکل و اندازه صحیح می‌توانید از مزایای بسیاری بهره‌مند بشوید که طبیعتا به همه این خواص در این نوشته کوتاه نمی‌شد اشاره کرد. میوه خشک با مواد مغذی طبیعی، هم خوراکی خوشمزه‌ای برای بزرگان و کودکان است و هم یک جایگزین طبیعی‌تر و سالم‌تر برای بسیاری خوراکی‌ها و البته مکمل‌های دارویی شیمیایی. این بار مخصوصا انتخاب با خود شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *