مقالات طب سنتی

خواص شگفت انگیز زالو درمانی در بیماری های صعب العلاج

زالو درمانی

 

یکی ار روش های عالی و بی نظیر برای درمان سنتی و غیرشیمیایی بیماری هاست و امروزه جایگاه بسیار مناسب  و شاخصی بین مردم پیدا کرده است . همه ما بیشتر از گذشته عبارت هایی مثل زالو درمانی ، طب سنتی ، حلزون تراپی و…. به گوشمان خورده است و برایمان جالب شده و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ها هسنیم .

به همین دلیل ما در دکتر ده مپ برایتان در مورد به روزترین و داغترین مطالب روز جهان اطلاعات جمع آوری میکنیم تا شما عزیزان بتوانید به راحتی هر چه تمام تر با سر زدن به دکتر ده مپ بتوانید در جریان مفید ترین مطالب برسید.

 

رالو چیست؟

زالوها نرم تنانی هستند که در حوضچه ها ، باتلاق ها و … زندگی می کنند . تاکنون آگاهی از حدود ۶۵۰ گونه از آن که برخی از آنها سمی و خطرناک هستند و برخی از آنها مفید و دارای اثرات درمانی مفیدی در درمان بیماری های صعب العلاج هستند

 

خواص شگفت انگیز زالو در درمان بیماری های صعب العلاج

 

فواید زالو در بزاق آن است که حاوی ماده ای ضد لخته شدن خون به نام هروودین است و باعث رقیق شدن و بزرگ شدن رگ های خونی می شود و متعاقباً جریان خون و رساندن آن به مغز و بدن را افزایش می دهد .

برخی از کارشناسان معتقدند ۱۰۰ ماده با اثرات درمانی وجود دارد که توسط زالو در خون ترشح می شود و مورد توجه پزشکان و جراحان قرار گرفته است و در اروپا و آمریکا در موارد سخت شدن عروق قلب ; پیوند پوست ، پیوند پوست ; جراحی قلب ، پیوند اعضا و تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می شود .

 

 

در روسیه

بیماری های مختلفی از سردرد ، بیماری های قلبی و پوستی ; تا اختلال توانایی جنسی ; با زالوی دارویی درمان می شود .

 

با قرار دادن دو کرم در پشت گوش ; می توان بیماری های قابل حل در مغز ، پارکینسون ، لرزش ، وازوسکلروز در مغز ، مولتیپل اسکلروزیس و اسکلروز عروقی ، آلزایمر و صرع را درمان کرد .

زالوی طبی می تواند زخم معده ; کولیت اولسراتیو ، پروستات ، بیماری های ریوی ، عفونت های کبدی ، کیست زرد و بواسیر را درمان کند .

 

فواید زالو درمانی

 

با زالو درمانی طبی ، ناباروری در مردان (ضعف در نطفه ها – رگ های واریسی در بیضه ها) قابل درمان است ، میل جنسی را کاهش می دهد و مواد مخدر را ترک می کند .

جوش ، زخم چرک و جوشهایی که در صورت و بدن ظاهر می شوند با قرار دادن یک کرم در زیر هر یک قابل درمان هستند .

غدد دردناک زیر پوست یا تورم در گلو ; می توان با قرار دادن یک زالو در زیر غده یا قرار دادن آن روی گلو از خارج ، درمان را انجام داد .

 

 

فرایند زالو درمانی چگونه است؟

 

زالوی طبی دارای سه فک با ردیف های ریز دندان است. آنها پوست فرد را با دندان های خود سوراخ می کنند و ضد انعقاد خون را از طریق بزاق وارد می کنند .

سپس به زالوها اجازه داده می شود هر بار برای مدت زمان ۲۰ تا ۴۵ دقیقه از فردی که تحت درمان است خون خارج کنند.

این برابر است با مقدار نسبتاً کمی خون ; تا ۱۵ میلی لیتر در هر زالو.

 

 

بیشتزین کاربرد زالو درمانی

 

افرادی که ممکن است سود ببرند شامل کسانی هستند که به دلیل عوارض جانبی دیابت ; قطع عضو را در معرض خطر قرار می دهند ،

کسانی که بیماری قلبی تشخیص داده اند و کسانی که تحت عمل جراحی زیبایی قرار دارند که در آنها از دست دادن برخی از بافت های نرم خود را به خطر می اندازند. این درمان همچنین برای درمان لخته های خون و واریس توصیه شده است .

 

فواید زالو درمانی در سکته مغزی

 

از عوارض سکته مغزی و عدم رساندن خون به مغز می توان به فلج در یک برش ; لرزش در سر و دست ها و ضعف در مغز اشاره کرد .

با قرار دادن دو کرم در پشت گوش مقابل طرف آسیب دیده و فلج ، رگ های خونی باز شده و درمان به پایان می رسد .

 

نکته مهم

 

در این موضوع زمان است و نباید آن را از دست داد ; زیرا سلول های مغز به اکسیژن نیاز دارند و باید سریع دو کرم گرفته و آنها را پشت گوش بیمار قرار دهند .

این روش امتحان شد و بیمار پس از نیم ساعت به حالت طبیعی بازگشت و پس از پنج ساعت توانست صحبت کند . پس از اینکه ۹۰٪ خطر هنوز وجود دارد ، وقت آن است که برای نظارت بر وضعیت بیمار به بیمارستان برویم .

 

 

افراد مبتلا به کم خونی ; شرایط لخته شدن خون یا عروق آسیب دیده کاندید زالو درمانی نیستند . به کودکان کمتر از ۱۸ سال و زنانی که باردار هستند نیز معمولاً توصیه می شود از این کار خودداری کنند .

 

آرتروز

 

آرتروز مزمن ، درد شدید زانو ، شلی زانو و تورم زانو با قرار دادن ۴ کرم زالو روی پاها و تکرار آن هر ماه قابل درمان است .

سردرد ، سینوزیت مزمن و عفونت سینوسی با قرار دادن ۴ کرم بر روی دو گوش ، عفونت برطرف شده و سردرد درمان می شود.

کیست و عفونت پستان با ۴ کرم معلق در زیر هر پستان قابل درمان است .

لوزه های متورم و عفونت آنها با استفاده از ۴ کرم زالو از خارج درمان می شود .

درمان نقرس و درد شدید پا با قرار دادن ۴ ماگ در انگشتان پا

 

 

زالو درمانی در پزشکی

 

در طی یک جلسه ; زالوهای زنده خود را به ناحیه مورد نظر متصل می کنند و خون می گیرند.

آنها پروتئین ها و پپتیدهای رقیق کننده خون را آزاد می کنند و از لخته شدن آن جلوگیری می کنند. این باعث بهبود گردش خون می شود و از مرگ بافت جلوگیری می کند

زالوها زخم های کوچکی به شکل Y از خود به جای می گذارند که معمولاً بدون برجای گذاشتن جای زخم بهبود می یابند.

 

زالو در افزایش گردش خون و از بین بردن لخته های خون موثر است. جای تعجب نیست که می توان از آنها برای درمان اختلالات گردش خون و بیماری های قلبی عروقی استفاده کرد.

 

مواد شیمیایی حاصل از بزاق زالو به داروهای دارویی تبدیل شده است که می تواند موارد زیر را درمان کند :

 

فواید زالو درمانی

  • فشار خون
  • رگهای واریسی
  • بواسیر
  • مشکلات پوستی
  • آرتروز

 

فواید دیگر زالو درمانی

 

آزمایشات بالینی منبع معتبری را نشان می دهد که زالو درمانی یک روش مناسب برای آرتروز مشترک بیماری مفصلی است .

خواص ضد التهابی و بیهوشی در بزاق زالو باعث کاهش درد و حساسیت در ناحیه مفصل آسیب دیده می شود .

 

 

بیماری قلبی

افراد مبتلا به بیماری قلبی از زالو درمانی به دلیل داشتن پتانسیل قابل اعتماد برای بهبود التهاب و جریان خون استفاده می کنند .

در چند سال گذشته ; زالو درمانی به عنوان یک روش درمانی جایگزین قابل قبول برای افراد مبتلا به بیماری عروقی و اختلالات تبدیل شده است .

 

 

 

سرطان

درمان های سرطان با استفاده از زالو درمانی به دلیل مهارکننده های پلاکت و آنزیم های خاص موجود در بزاق زالو مورد بررسی قرار گرفته است.

در حالی که به افراد دارای سرطان خون خاص توصیه نمی شود از زالو درمانی استفاده کنند ; اما نشان داده شده است که این اثر باعث کاهش اثرات سرطان ریه می شود .

آزمایش حیوانات همچنین نشان می دهد که تزریق مستقیم بزاق زالو به موش ها به جلوگیری از استعمار سلول های سرطانی کمک می کند .

 

 

آیا زالو می تواند به دیابت کمک کند؟

پیشرفت دیابت می تواند مشکلات بی شماری ایجاد کند . این مشکلات می تواند منجر به بیماری های عروقی شود که از رسیدن خون به انگشتان ; دست ها و پاها جلوگیری می کند .

وقتی جریان خون به شدت محدود شود ; بافت آسیب دیده می تواند بمیرد. این مهمترین علت قطع عضو در افراد دیابتی است .

از دست دادن رقم یا اندام به دلیل عوارض ناشی از دیابت ، نگرانی عمده میلیون ها نفر در سراسر جهان است .

 

آیا عوارض جانبی وجود دارد ؟

زالو درمانی هم آسان است و هم خطر عوارض جانبی آن کمتر از سایر روش های درمانی است .

با این حال ; برخی از خطرات وجود دارد . یک منبع معتبر آلودگی باکتریایی وجود دارد ; که گاهی اوقات شامل باکتری های مقاوم در برابر دارو است ; بنابراین اطمینان حاصل کنید که از زالو خارج از یک محیط تنظیم شده اجتناب کنید .

به همین دلیل ; افرادی که در اثر بیماری خود ایمنی و عوامل محیطی دچار نقص ایمنی هستند کاندیداهای خوبی برای زالو درمانی نیستند .

 

اگر بعد از یک دور زالو درمانی مشکلی پیش آمد ; خون از ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته است خارج می شود و محل گزش زالو بسته نمی شود .

بعضی اوقات زالوها سعی می کنند به ناحیه دیگری از بدن منتقل شوند که نیازی به درمان ندارید و باعث از دست دادن خون غیر ضروری می شود.

گاهی اوقات; فرد در حین یا بعد از زالو درمانی می فهمد که به بزاق زالو حساسیت دارد .

در صورت بروز عارضه هایی از این قبیل ; بلافاصله خواهید فهمید و دیگر داوطلب این روش درمانی نخواهید بود .

 

خلاصه

 

این تصور که زالو به عنوان یک روش درمانی مدرن استفاده می شود ، ممگن است برخی افراد را دچار خنده کند.

اما تحقیقات بیشتر و بیشتر نشان می دهد که دلیلی وجود دارد که قرن ها به عنوان بخشی اساسی از مراقبت های پزشکی به زالو اعتماد شده است .

با ادامه یافتن اطلاعات بیشتر در مورد خواص ویژه بزاق زالو ، به خوبی می توان گفت که این درمان حتی کاربرد عملی بیشتری از آنچه که تصور می کردیم ممکن است داشته باشد .

 

فواید زالو درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *