کشاورزی

علوفه ای ذرت

کاربرد علوفه ذرت در کشاورزی:

تعریف علوفه ی ذرت:

سه استراتژی اصلی برای مدیریت علوفه (که اصطلاحاً به آن پتروشیمی یا پسماند نیز گفته می شود ) پس از برداشت دانه ذرت وجود دارد : نگهداری آن در مزرعه ؛ آن را بیل کنید یا آنرا چرا کنید . این مقاله به بررسی مزایا و معایب هر یک از استراتژی ها و تأثیرات خط تولید کشاورزان می پردازد .

 

نگهداری علوفه ی ذرت در مزرعه

یکی از مزایای نگهداری علوفه ذرت در مزرعه ، حفظ خاک است. NRCS توصیه می کند برای بهبود سلامت خاک تا حد امکان خاکهای پوشیده نگهداری شود .

سطح بالای پوشش و زبری خاک طبق RUSLE2 ، ابزاری که NRCS برای تخمین پتانسیل فرسایش استفاده می کند ، تلفات خاک را کاهش می دهد . علوفه ذرت پس از برداشت دانه بر روی سطح خاک باقی مانده می تواند به راحتی ۹۰-۹۵٪ پوشش ایجاد کند . بعلاوه ، ساقه های ذرت ایستاده باقیمانده زبری مزرعه را افزایش می دهند . برعکس ، از بین بردن علوفه از طریق مرطوب سازی یا چرا می تواند ۲۵ تا ۸۰٪ از پوشش را کاهش دهد بسته به روش استفاده شده (خرد کردن ، ریک کردن ، و بالن در مقابل خیس کردن ترکیب ردیف های باد فقط در مقابل چرای نوار ، و غیره ) ، خاک را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد فرسایش ، به ویژه در زمین های شیب دار .

 

حذف علوفه از مزرعه

از بین بردن علوفه از مزارع ، از طریق بالانس یا چرای دام ، می تواند راهی اقتصادی برای تغذیه گاوها و افزایش فصل چرا باشد .

برداشت مکانیکی علوفه ذرت می تواند مواد خوراکی زمستانی را به صورت مواد غذایی ذرت معدنی تهیه کند . در دسترس بودن مواد مغذی در دانه ذرت متفاوت است و می تواند به روند برداشت بستگی داشته باشد . فرآیند برداشت مکانیکی به طور کلی بیشتر از ساقه و لپه را جذب می کند که کمتر خوش طعم هستند و از مواد مغذی کمتری برخوردار هستند . در فناوری پیشرفت هایی حاصل شده است که برداشت بیشتر پوسته ، برگ و لپه را آسان می کند .

چرا

چرای علوفه ذرت پس از برداشت در مزرعه یکی از راه های افزایش فصل چرا و کاهش هزینه های خوراک است .

در صورت دسترسی آزاد به کل مزرعه علوفه ، گاو ابتدا هر دانه باقیمانده را انتخاب می کند ، به دنبال آن پوسته و برگ ، سپس لپه و ساقه را انتخاب می کند . روش های تطبیقی ​​چرا (مانند استفاده از چرا چسب نواری) می تواند مقدار علوفه تازه موجود را بهینه و ساختار آنچه را که گاوها می توانند به صورت انتخابی چرا دهند ، بهینه کنیم . این می تواند یک رژیم غذایی یکنواخت تری ایجاد کند. زیرا گاوها ابتدا بطور انتخابی از باقی مانده دانه می چرند. جستجوی زمینه برای انبوه دانه های اضافی که می تواند باعث اضافه بار دانه و مسائل مربوط به بهداشت دام شود ، مهم است. مزارع با بیش از ۸ تا ۱۰ بوشل روی زمین باید به روشی مدیریت شود که میزان مصرف دانه را تعدیل کند . تطبیق گاو با مکمل دانه قبل از مشارکت ، روش دیگری برای به حداقل رساندن ناراحتی گوارشی است .

 

درباره علوفه ی ذرت

مهم است که تشخیص دهیم کیفیت علوفه با پیشرفت فصل تغییر خواهد کرد . میزان افت کیفیت به میزان ذخیره و عوامل محیطی مانند رطوبت ، بارش و شرایط مزرعه بستگی دارد. چرا به جای استفاده از مزرعه در اواخر زمستان ; چرا در اولین ماه های پس از برداشت ; می تواند مزیت داشته باشد . ترکیب مغذی علوفه در آغاز دوره چرا تقریباً ۶-۷٪ پروتئین خام و ۶۵-۷۰٪ TDN در مقایسه با سطوح پایین تر (۵٪ پروتئین خام و ۴۰٪ TDN) در پایان دوره چرا است .

ورمی کمپوست چیست وچه مزایا و کاربردی دارد

 

کدام یک بهتر است نگهداری علوفه در مزرعه یا بالون زدن؟

 

نگهداری علوفه در مزرعه زمانی بهتر است که   :

 

حفاظت از خاک هدف اصلی مزرعه است

زمینه ها متوسط ​​یا بسیار شیب دار هستند

هیچ محصول پوششی پس از برداشت دانه کاشته نخواهد شد

خوراک در مزرعه مورد نیاز نیست و بازار مناسب خارج از مزرعه وجود ندارد

بالون زدن زمانی بهتر است که :

 

خوراک مورد نیاز است اما زیرساخت های حصار و آب کم است

کود وارداتی است

مزارع دارای سطح بالایی از دانه باقی مانده هستند و خطر اسیدوز نگران کننده است

 

مقاله علوفه ذرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *