کارآفرینی

کارآفرینی چیست؟

کارآفرینی چیست؟ تعریف و معنی کارفرما

 

 

در حالی که تعریف کارآفرینی برای دهه ها ثابت مانده است ، اما مطمئناً امکان کارآفرینان مشتاق بسیار طولانی شده است .

به این فکر کنید: ۱۰۰ سال پیش ، یک کارآفرین چه گزینه هایی داشت؟

اگر مهارت ساخت چیزی را نداشتید و سرمایه ای برای خرید چیزی نداشتید ، دیگر خوش شانس بودید .

 

 

کارآفرینی چیست؟

کارآفرینی عبارت است از ایجاد مشاغل یا مشاغل ضمن ایجاد و مقیاس گذاری برای ایجاد شود .

اما به عنوان یک تعریف اساسی کارآفرینی ; این یک مقدار محدود کننده است .

 

کارآفرینی

 

تعریف مدرن تر کارآفرینی نیز در مورد تحول جهان با حل مشکلات بزرگ است . مانند ایجاد تغییرات اجتماعی یا ایجاد یک محصول ابتکاری که وضعیت موجود زندگی روزمره را به چالش بکشد .

 

چیزی که تعریف کارآفرینی به شما نمی گوید این است که کارآفرینی همان کاری است که افراد می کنند تا شغل و رویاهایشان را به دست خود بگیرند و آن را به سمتی که می خواهند هدایت کنند .

 

این در مورد ساختن یک زندگی با شرایط شما است . بدون رئیس ; برنامه محدودیتی وجود ندارد . و هیچ کس مانع شما نمی شود .

کارآفرینان قادرند اولین قدم را برای ساختن جهان به مکانی بهتر; برای همه افراد در آن ، از جمله خودشان بردارند .

 

کارآفرین چیست ؟

 

کارآفرین به شخصی گفته می شود که با هدف کسب سود ; شغلی راه اندازی کند .

این تعریف کارآفرین می تواند کمی مبهم باشد; اما دلیل خوبی دارد. یک کارآفرین می تواند شخصی باشد که اولین فروشگاه آنلاین خود را در کنار آن راه اندازی کند یا یک فریلنسر تازه کار خود را شروع کند .

 

دلیل اینکه آنها کارآفرین شناخته می شوند ; گرچه برخی مخالف هستند; این است که جایی که شما شروع می کنید لزوماً جایی نیست که در آن به پایان برسید .

 

 

کارآفرین کسی است :

 

که شلوغی جانبی را شروع می کند و در نهایت می تواند یک تجارت تمام وقت و پایدار با کارمندان ایجاد کند .

همان فریلنسر. اگر ذهنیت کارآفرینی شما در ایجاد یک کسب و کار سودآور متمرکز است ; شما در تعریف کارآفرین قرار می گیرید .

 

درباره کارآفرینی

 

اما معنای کارآفرین بسیار بیشتر از تجارت یا اشتغالزایی است

 

کارآفرینان از قدرتمندترین ترانسفورماتورهای جهان هستند . از ارسال الون ماسک به مریخ گرفته تا بیل گیتس و استیو جابز که رایانه ها را به عنوان بخشی از هر خانوار در می آورد ، کارآفرینان جهان را به گونه دیگری تصور می کنند .

 

و تعریف کارآفرین بندرت در مورد تأثیر عظیم این رهبران اندیشه بر جهان صحبت می کند.

کارآفرینان در آنجا امکانات و راه حل هایی را می بینند که افراد متوسط ​​فقط مزاحمت ها و مشکلات را ببینند .

درک اینکه یک کارآفرین چیست ، می تواند به افراد بیشتری کمک کند تا ارزشی را که می توانند ، و هم اکنون نیز انجام می دهند در دنیا بشناسند .

 

 

*  این ایده ای نیست که در ذهن شما گیر کرده باشد . کارآفرینان این ایده را می گیرند و آن را اجرا می کنند . کارآفرینی در مورد اجرای ایده هاست .

 

چگونه کارآفرینان واقعی کارآفرینی را تعریف می کنند

 

بیایید نگاهی بیندازیم که کارآفرینان واقعی در مورد معنای کارآفرینی چه می گویند و در سطح شخصی برای آنها چه معنی دارد .

 

Altimese Nichole ، بنیانگذار NicholeNicole: “بسیاری از تبدیل شدن به یک کارآفرین بسیار هیجان زده هستند اما وقتی واقعیت وارد می شود ناامید می شوند . کارآفرینی به معنای متعهد ماندن به اهداف خود فراتر از احساس هیجان است .

 

کریستوفر مولارو ، بنیانگذار و مدیرعامل NeuroFlow ، می گوید ، “کارآفرینی یعنی کسی که مایل است یک جهش کند ، آنقدر سخت کار کند که همه چیزهای دیگر خود را فدا کند ، این همه به نام حل مشکلات است زیرا هیچ کس دیگری توانایی ندارد ”

 

اهمیت آن

 

چرا کارآفرینی اینقدر مهم است؟ بیایید چند دلیل اصلی را بررسی کنیم .

کارآفرینان شغل ایجاد می کنند : بدون کارآفرینان ، شغل وجود نخواهد داشت .

کارآفرینان برای به کارگیری خود ریسک می کنند . جاه طلبی آنها برای ادامه رشد تجارت خود در نهایت منجر به ایجاد مشاغل جدید می شود . با ادامه رشد تجارت آنها ، حتی اشتغال بیشتری نیز ایجاد می شود .

 

درباره کارآفرینی

 

کارآفرینان نوآوری می کنند :

 

برخی از بزرگترین فناوریهای جامعه امروز از تجارت حاصل شده است .

یشرفت های فنی ناشی از نیاز به حل یک مسئله ، ایجاد کارایی یا بهبود جهان است . در دوره هایی که پیشرفت بیشتری در فناوری وجود دارد ، معمولاً یک کارآفرین وجود دارد که از آن تشکر می کند .

 

کارآفرینان تغییر ایجاد می کنند :

 

کارآفرینان رویای بزرگی دارند . بنابراین به طور طبیعی ، برخی از ایده های آنها باعث تغییر جهانی می شود .

آنها ممکن است یک محصول جدید ایجاد کنند که یک مشکل را حل کند یا این که چالشی را برای کشف چیزی که قبلاً هرگز کاوش نشده است ، به خود اختصاص دهند بسیاری هدفشان این است که با محصولات ، ایده ها یا تجارت خود دنیا را بهتر کنند .

 

کارآفرینان به جامعه می دهند :

 

در حالی که برخی این تصور را دارند که ثروتمندان شرور و حریص هستند ، اما آنها غالباً بیشتر از یک فرد عادی برای منافع بزرگتر کار می کنند .

آنها درآمد بیشتری کسب می کنند و بنابراین مالیات بیشتری پرداخت می کنند که به کمک مالی خدمات اجتماعی کمک می کند . کارآفرینان از بزرگترین اهدا کنندگان موسسات خیریه و غیرانتفاعی به دلایل مختلف هستند. برخی به دنبال سرمایه گذاری خود در ایجاد راه حل هایی برای کمک به جوامع فقیرتر در دسترسی به مواردی هستند که ما آن را مسلم می دانیم ، مانند آب آشامیدنی تمیز و بهداشت خوب .

 

چرا مردم کارآفرین می شوند؟

 

هر کارآفرین “چرا” خاص خود را دارد که آنها را به سمت رئیس بودن خود سوق می دهد . چه کارآفرینان به آزادی بیشتری نیاز داشته باشند و چه برای تأثیرگذاری ، همه آنها زندگی خود را با شرایط خود کنترل می کنند .

 

 

در اینجا چند دلیل کارآفرین شدن افراد ذکر شده است :

 

برای تغییر جهان:  بسیاری از کارآفرینان تلاش می کنند جهان را بهتر کنند . چه کارآفرینان به اکتشافات فضایی ، از بین بردن فقر ، یا ایجاد یک محصول عملی اما با تغییر در بازی اعتقاد داشته باشند ، در نهایت یک مارک تجاری در خدمت دیگران می سازند .

برخی از کارآفرینان از مشاغل خود به عنوان راهی برای جذب سریع سرمایه برای اهداف مهمشان استفاده می کنند .

 

آنها رئیس نمی خواهند :

 

کارآفرینان اغلب با داشتن رئیس مبارزه می کنند . آنها ممکن است احساس خفگی و عقب ماندن کنند . برخی از کارآفرینان ممکن است احساس کنند که روش موثرتری برای انجام کارها دارند . دیگران ممکن است از کمبود آزادی خلاقیت بدشان بیاید . در نهایت ، آنها برای موفقیت در شرایط خود جذب کارآفرینی می شوند.

 

آنها ساعت های انعطاف پذیر می خواهند :

 

کارآفرینی در بین کسانی که به ساعت های انعطاف پذیر نیاز دارند محبوب است .

به عنوان مثال ، بسیاری از افراد دارای معلولیت اغلب از کارآفرینی لذت می برند ، زیرا به آنها این امکان را می دهد که در صورت توانایی کار کنند . والدین می توانند فرزندان خود را در خانه بزرگ کنند یا آنها را از مدرسه تحویل بگیرند بدون اینکه احساس گناه کنند . دانش آموزان انعطاف پذیری لازم را برای کار کردن در مورد برنامه های پرمخاطب و دوره های کاری خود دارند .

 

آنها می خواهند در هرجایی کار کنند :

 

همراه با انعطاف پذیری در ساعات کار ، کارآفرینی در میان کسانی که نمی خواهند به یک مکان خاص متصل شوند محبوب است . کارآفرینان ممکن است تمایل نداشته باشند هر روز از یک مکان کار کنند ، زیرا این کار سریع خسته کننده می شود .

آنها نمی توانند شغلی پیدا کنند :

 

بسیاری وقتی نمی توانند شغلی پیدا کنند راهی برای کارآفرینی پیدا می کنند . آنها به جای اینکه از موقعیت خود شکست خورده باشند ، فرصت های جدیدی برای خود ایجاد می کنند .

یک فارغ التحصیل جدید ممکن است تابستان پس از فارغ التحصیلی یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کند تا رزومه خود را تهیه کند . والدینی که در اقتصاد ویروس کرونا از کار اخراج شده اند ممکن است برای اطمینان از ادامه تغذیه خانواده با حفظ سقف بالای سرشان ، شغلی را شروع کنند .

 

آنها در محیط شرکتی نمی گنجند :

 

کارآفرینان اغلب می گویند که محیط های شلوغ شرکت ها رشد آنها را محدود می کند .

شما می توانید یک کارآفرین را در یک محیط شرکتی مشاهده کنید زیرا آنها معمولاً سعی می کنند نقش بیشتری را در کنترل خود داشته باشند و درک می کنند که چگونه همه چیز در کنار هم قرار می گیرند .

 

آنها کنجکاو هستند :

 

کارآفرینان عاشق یافتن پاسخ این سوالات هستند که “اگر چه شود” چه اتفاقی می افتد؟

آنها تجربی هستند و عاشق یادگیری هستند . آنها برای پیشرفت دانش خود مرتباً کتابهای تجاری می خوانند .

بنابراین به طور طبیعی ، کارآفرینی آنها را به خود جلب می کند زیرا انجام این کار به آنها امکان می دهد تا در کمترین زمان بیشترین چیزها را یاد بگیرند . کنجکاوی آنها باعث رشد مداوم آنها می شود .

 

آنها جاه طلب هستند :

 

کسانی که رسیدن به اهداف دشوار و نقاط عطف را دوست دارند ، کارآفرین می شوند .

از آنجا که هیچ محدودیتی در دستیابی به آنها وجود ندارد ، کارآفرینان دائماً پروژه های خود را بزرگتر و بهتر از آنچه تصور می کردند ، می بینند. وقتی موانعی پیش می آید ، آنها راه حل هدف خود را پیدا می کنند. آنها قابل توقف نیستند .

 

“کارآفرین همیشه به دنبال تغییر است ، به آن پاسخ می دهد ، و از آن به عنوان یک فرصت بهره برداری می کند.”  پیتر دراکر ، کارآفرین 

 

 

کارآفرینی چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *