دیجیتال مارکیتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ استفاده از اینترنت ; دستگاه های تلفن همراه ; رسانه های اجتماعی ; موتورهای جستجو و کانال های دیگر برای دسترسی به مصرف کنندگان است .

برخی از کارشناسان بازاریابی ; دیجیتال مارکتینگ را اقدامی کاملاً جدید می دانند که نیاز به روشی جدید برای نزدیک شدن به مشتریان و روشهای جدید درک رفتار مشتریان در مقایسه با بازاریابی سنتی .

 

درباره دیجیتال مارکتینگ

طبق این تعریف ; دیجیتال مارکتینگ مفهوم نسبتاً جدیدی نیست ; بلکه اولین بازاریابی دیجیتال صورت گرفته در دنیا مربوط می‌­شود به بیش از ۱۰۰ سال پیش. رادیو سال ۱۹۸۶ اختراع شده است. ۱۰ سال زمان برد تا رادیو به محصولی عمومی تبدیل شود و اکثر مردم آن را تهیه کنند و از آن­جا بود که به فکر تبلیغات نیز افتادند . اولین تبلیغات مربوط بود به یک اجرای اُپرا که بعد از پخش آن فوراً بلیط‌­های آن اجرا فروخته شد و این شد روز تولد دیجیتال مارکتینگ .

 

روشهای کلیدی دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگاستفاده از اینترنت برای دستیابی به مصرف کنندگان است .
دیجیتال مارکتینگ یک زمینه گسترده است ، از جمله جذب مشتری از طریق ایمیل ، بازاریابی محتوا ، سیستم عامل های جستجو ، رسانه های اجتماعی و غیره .

 

راهی آسان برای شروع یک کسب‌و‌کار خلاقانه

با استفاده از شبکه‌های اجتماعی بسیار متداول مانند یوتیوب ، اینستاگرام و حتی با ایجاد وبلاگ می‌توانید به راحتی کسب‌و‌کار خود را شروع کنید . سپس می‌توانید با تدوین یک استراتژی مناسب ، بهترین کانال بازاریابی را برای دسترسی به مخاطبان هدف خود مشخص کرده و فعالیتتان را آغاز کنید .

 

درک دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ بخش خاصی از مشتری را هدف قرار می دهد و تعاملی است . دیجیتال مارکتینگ در حال افزایش است و شامل تبلیغات نتیجه جستجو ، تبلیغات ایمیل و توییت های تبلیغاتی است – هر چیزی که شامل بازاریابی با بازخورد مشتری یا تعامل دو طرفه بین شرکت و مشتری باشد .

بازاریابی اینترنتی با بازاریابی دیجیتال تفاوت دارد . بازاریابی اینترنتی تبلیغاتی است که فقط در اینترنت وجود دارد ، در حالی که بازاریابی دیجیتال می تواند از طریق دستگاه های تلفن همراه ، روی سکوی مترو ، یک بازی ویدیویی یا از طریق یک برنامه تلفن هوشمند انجام شود .

 

منابع

در اصطلاح دیجیتال مارکتینگ ; تبلیغ کنندگان معمولاً به عنوان منابع شناخته می شوند ; در حالی که اعضای تبلیغات هدفمند را معمولاً گیرنده می نامند .

منابع اغلب گیرنده های کاملاً مشخص و کاملاً مشخص را هدف قرار می دهند .

به عنوان مثال ; پس از تمدید ساعات آخر شب بسیاری از مکانهای خود ، مک دونالد نیاز داشت تا این کلمه را به گوش دیگران برساند .

کارگران شیفت و مسافران را با تبلیغات دیجیتال هدف قرار داد زیرا این شرکت می دانست که این افراد بخش عمده ای از تجارت شبانه آن را تشکیل می دهند ; مک دونالد آنها را به بارگیری برنامه جدید رستوران یاب تشویق کرد و آنها را با تبلیغاتی که در دستگاه های خودپرداز و پمپ بنزین ها قرار دارد و همچنین در وب سایت هایی که می دانست مشتریانشان شبانه از آنها بازدید می کنند ، هدف قرار دهد .

 

کانال های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی وب سایت

وب سایت محور کلیه فعالیت های دیجیتال مارکتینگ است . به تنهایی ، این یک کانال بسیار قدرتمند است .

اما همچنین واسطه مورد نیاز برای اجرای انواع مبارزات بازاریابی آنلاین است . یک وب سایت باید یک برند ; محصول و خدمات را به روشی روشن و به یاد ماندنی نشان دهد . باید سریع ; مناسب برای موبایل و استفاده از آن آسان باشد .

 

دیجیتال مارکتینگ چیست

 

تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)

تبلیغات PPC بازاریاب ها را قادر می سازد تا از طریق تبلیغات پولی در تعدادی از سیستم عامل های دیجیتال به کاربران اینترنت دسترسی پیدا کنند .

بازاریابان می توانند کمپین های PPC را در Google ، Bing ، LinkedIn ، Twitter ، Pinterest یا Facebook تنظیم کرده و تبلیغات خود را به افرادی که اصطلاحات مربوط به محصولات یا خدمات را جستجو می کنند نشان دهند .

کمپین های PPC می توانند کاربران را بر اساس مشخصات دموگرافیکی آنها (مانند سن و جنسیت) تقسیم بندی کنند ; یا حتی علایق خاص یا مکان آنها را هدف قرار دهند . محبوب ترین سیستم عامل های PPC Google Ads و Facebook Ads هستند .

 

 محتوا مارکتینگ

هدف از  محتوا  مارکتینگ دستیابی به مشتریان بالقوه از طریق استفاده از محتوا است .

محتوا معمولاً در یک وب سایت منتشر می شود و سپس از طریق رسانه های اجتماعی; بازاریابی از طریق ایمیل ; سئو یا حتی کمپین های PPC تبلیغ می شود . ابزارهای بازاریابی محتوا شامل وبلاگ ها ، کتاب های الکترونیکی ; دوره های آنلاین ; اینفوگرافی ; پادکست و وبینار است .

 

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی از طریق ایمیل هنوز یکی از موثرترین کانال های دیجیتال مارکتینگ است .

بسیاری از افراد بازاریابی ایمیلی را با پیام های ایمیل هرزنامه اشتباه می گیرند ; اما این چیزی نیست که بازاریابی از طریق ایمیل انجام شود .

بازاریابی از طریق ایمیل واسطه ای برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه یا افراد علاقه مند به برند شماست .

بسیاری از بازاریاب های دیجیتال از سایر کانال های بازاریابی دیجیتال برای افزودن سرنخ به لیست ایمیل های خود استفاده می کنند و سپس از طریق بازاریابی از طریق ایمیل ; جذب مشتری را ایجاد می کنند تا این منجر ها را به مشتری تبدیل کنند .

 

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

هدف اصلی یک کمپین بازاریابی در شبکه های اجتماعی آگاهی از برند و ایجاد اعتماد اجتماعی است .

هرچه بیشتر به بازاریابی شبکه های اجتماعی می پردازید ; می توانید از آن برای دریافت هدایت یا حتی به عنوان کانال فروش مستقیم استفاده کنید .

 

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته یکی از قدیمی ترین اشکال بازاریابی است و اینترنت زندگی جدیدی را در این حالت آماده به کار قدیمی ایجاد کرده است .

با بازاریابی شرکت های وابسته ; افراد تأثیرگذار محصولات دیگران را تبلیغ می کنند و هر زمان که فروش انجام می شود یا معرفی می شود ; کارمزد دریافت می کنند

بسیاری از شرکت های معروف مانند آمازون برنامه های وابسته ای دارند که ماهانه میلیون ها دلار به وب سایت هایی که محصولاتشان را می فروشند پرداخت می کنند .

 

بازاریابی ویدیویی

YouTube به دومین موتور جستجوی محبوب تبدیل شده است و بسیاری از کاربران قبل از تصمیم گیری در مورد خرید ; برای یادگیری چیزی ، خواندن یک مرور یا فقط برای آرامش ; به YouTube روی می آورند. چندین سیستم عامل بازاریابی ویدئویی از جمله Instagram ; Facebook Videos ،  یا حتی TikTok وجود دارد .

که می توانید از آنها برای اجرای یک کمپین بازاریابی ویدیویی استفاده کنید .

شرکت ها با ادغام ویدیو با سئو ، بازاریابی محتوا و فعالیت های گسترده بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، بیشترین موفقیت را در مورد ویدیو پیدا می کنند .

 

پیام کوتاه

شرکت ها و سازمان های غیرانتفاعی همچنین از پیامک یا پیام کوتاه برای ارسال اطلاعات در مورد آخرین تبلیغات خود و یا دادن فرصت به مشتریان مایل استفاده می کنند

نامزدهای سیاسی نامزد انتخابات نیز از تبلیغات پیام کوتاه برای انتشار اطلاعات مثبت در مورد سیستم عامل خود استفاده می کنند .

همانطور که فناوری پیشرفت کرده است ; بسیاری از کمپین های ارسال متن نیز به مشتریان این امکان را می دهند تا از طریق یک پیام کوتاه ساده مستقیم پرداخت کنند یا بدهند .

 

گوگل آنالیتیکس

یکی از مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ، گوگل آنالیتیکس است . کمی غیرقابل باور به نظر می‌رسد ولی گوگل آنالیتیکس مجموعه‌ی بسیار زیادی از گزارش‌ها را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد .

شما می‌توانید رفتار مخاطبان وب‌سایت‌تان را به خوبی دنبال و تحلیل کنید .

گوگل آنالیتیکس به شما نشان می‌دهد هر یک از مخاطبان سایت‌تان از چه طریقی وارد وب‌سایت شده‌اند و چگونه مسیر فانل فروش خود را طی کرده‌اند .

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی دیگر به بخشی از زندگی روزمره‌ی بسیاری از ما تبدیل شده‌اند . ما از طریق این شبکه‌ها اخبار روز را دنبال می‌کنیم ; مطالب مورد علاقۀ خود را می‌خوانیم و با دوستان‌مان در ارتباط هستیم .

با استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌توانید فرصتی خوب برای برندهای تجاری خود ایجاد کنید تا نام برندتان را در ذهن کاربران همیشگی نمایید و با آنها یک رابطۀ دوستانه برقرار کنید .

همچنین انتشار تبلیغ شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف و پرکاربَر می‌تواند تاثیر بسزایی در درآمدتان داشته باشد و به رشد کسب‌وکار شما کمک بسیار کند .

 

چالش های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ فروشندگان خود را با چالش های خاصی مواجه می کند .

کانال های دیجیتال به سرعت در حال تکثیر هستند و دیجیتال مارکتینگ باید با نحوه کار این کانال ها ; نحوه استفاده آنها توسط گیرنده ها و نحوه استفاده از این کانال ها برای بازاریابی موثر محصولات یا خدمات خود همراه باشند .

علاوه بر این ; جلب توجه گیرنده ها دشوارتر می شود ; زیرا گیرنده ها به طور فزاینده ای مملو از تبلیغات رقابتی می شوند .

دیجیتال مارکتینگ همچنین تجزیه و تحلیل انبوه داده های گرفته شده و سپس بهره برداری از این اطلاعات را در تلاش های جدید بازاریابی به چالش می کشند .

 

دیجیتال مارکتینگ

چالش جذب و استفاده از داده ها به طور موثر برجسته می کند که دیجیتال مارکتینگ نیاز به روشی برای بازاریابی مبتنی بر شناخت عمیق از رفتار مصرف کننده دارد .

به عنوان مثال ، ممکن است یک شرکت برای تجزیه و تحلیل اشکال جدید رفتار مصرف کننده ، مانند استفاده از نقشه های حرارتی وب سایت ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفر مشتری ، نیاز داشته باشد .

 

 

دیجیتال مارکتینگ چیست

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *