دیجیتال مارکیتینگ

بنیاد دیجیتال مارکتینگ

بنیاد دیجیتال مارکتینگ

 

دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی مدرن برای تجزیه و تحلیل عملکرد جامع یک کمپین بازاریابی و کمک به هدایت راهبردهای آینده و تصمیم گیری ; به فناوری متکی است .

بهترین راه برای تعریف یک پلت فرم بازاریابی دیجیتال ; تجزیه آن به دو قسمت بازاریابی دیجیتال و سیستم عامل های دیجیتال تجاری است .

بیایید نگاهی به نحوه ارتباط این دو بیندازیم :

 

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

به بیان ساده ، دیجیتال مارکتینگ به هر ابتکار بازاریابی که از طریق رسانه های آنلاین و اینترنت از طریق دستگاه های متصل مانند تلفن های همراه ; رایانه های خانگی یا اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) استفاده می کند ; اطلاق می شود.

ابتکارات دیجیتال مارکتینگ متداول در اطراف توزیع پیام نام تجاری از طریق موتورهای جستجو ; رسانه های اجتماعی ; برنامه ها ; ایمیل و وب سایت ها است .

 

دیجیتال مارکتینگ

امروزه ; بازاریابی دیجیتال اغلب هنگامی که به سمت پایین از کانال فروش حرکت می کنند ، متمرکز بر دستیابی به مشتری با پیامهای بیشتر تبدیل شده در چندین کانال است .

در حالت ایده آل ; تیم های بازاریابی می توانند نقشی را که هر یک از این پیام ها / کانال ها در رسیدن به هدف نهایی خود دارند پیگیری کنند .

 

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است ؟

دیجیتال مارکتینگ در حال افزایش است . پیشی گرفتن از هزینه های بازاریابی سنتی برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ . این به این دلیل است که مصرف کنندگان به طور فزاینده ای در کانال های آنلاین حضور دارند . با پیشرفت های فنی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، بازاریاب ها بهتر به فناوری بازاریابی مورد نیاز برای دسترسی دقیق به مشتری در دستگاه های دیجیتال در لحظه مناسب مجهز هستند .

این با روشهای سنتی بازاریابی مخالف است . که باید از قبل برنامه ریزی و قرار داده شود . موارد زیر را در نظر بگیرید :

 

 

جهان ۷٫۷ میلیارد نفر و ۴٫۴ میلیارد نفر از اینترنت استفاده می کنند .

تقریباً ۳۰ درصد از مصرف کنندگان ترجیح می دهند از طریق کانال های اجتماعی با مارک های تجاری ارتباط برقرار کنند در مقایسه با مراجعه به فروشگاه .

برای رقابت ; سازمان ها باید در کانال ها و دستگاه های دیجیتال حضور داشته باشند .

با این حال ; این بدان معنی نیست که کانال های آفلاین باید به طور کامل نادیده گرفته شوند .

بهترین راه برای پاسخگویی به تقاضای مصرف کننده حضور همه جانبه است . که عناصر آفلاین و دیجیتال را ترکیبی می کند .

 

بنیاد دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

گارتنر خاطرنشان می کند که در زمینه تجارت مدرن ; سیستم عامل ها ابزاری هستند که قابلیت های تجاری یا فناوری متعددی را فراهم می کنند .

در حالی که ابزارهایی برای پرداختن به عملکردهای خاص در یک نیاز تجاری وجود دارد ; مانند یک ابزار تنها برای برنامه ریزی به روزرسانی رسانه های اجتماعی به تنهایی ; سیستم عامل ها از چندین عملکرد برای این نیازها پشتیبانی می کنند .

سیستم عامل ها معمولاً مجموعه گسترده تری از توابع را با API ها ، ادغام ها و مشارکت با سایر برنامه ها یا منابع داده فعال می کنند .

 

بنیاد دیجیتال مارکتینگ

حال ; اجازه دهید سال اولیه را دوباره مرور کنیم . بنیاد دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ بنیاد دیجیتال مارکتینگ راه حلی است که از انواع توابع در حوزه بازاریابی از طریق اینترنت پشتیبانی می کند .

به گفته گارتنر ; توجه به این نکته مهم است که برای طبقه بندی به عنوان یک پلتفرم ; راه حل نمی تواند ادعا کند بنیاد دیجیتال مارکتینگ راه حلی است که از انواع توابع در حوزه بازاریابی از طریق اینترنت پشتیبانی می کند .

بلکه عملکردهایی مانند خرید رسانه ، اندازه گیری و بهینه سازی عملکرد و ردیابی نام تجاری را پوشش می دهد .

با این حال ; ممکن است سایر اقدامات بازاریابی مانند سئو ; رسانه های اجتماعی را پوشش ندهد .

 

۷ نوع دیجیتال مارکتینگ به عنوان مثال

روش های بی شماری برای ارتباط آنلاین با مصرف کنندگان وجود دارد . در زیر چندین روش وجود دارد که می توانید با مشتری ها ارتباط برقرار کنید :

 

۱- سیستم عامل های مارکتینگ رسانه های اجتماعی

مصرف کنندگان امروزی به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام ; فیس بوک ، LinkedIn و Snapchat بسیار اعتماد دارند . به همین دلیل ضروری است که مارک ها در سراسر حساب ها فعال باشند . این آمار را در نظر بگیرید :

 

به طور متوسط ​​کاربران حدود ۸ حساب در شبکه های اجتماعی دارند .

روزانه به طور متوسط ​​۲ ساعت و ۲۲ دقیقه برای امور اجتماعی به ازای هر نفر هزینه می شود .

از ۵٫۱۱ میلیارد نفری که تلفن دارند ، ۳٫۲۶ میلیارد نفر با استفاده از آن به شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا می کنند .

مردم تقریباً ۱/۷ از وقت بیداری خود را در سیستم عامل های اجتماعی می گذرانند .

 

دیجیتال مارکتینگ

سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به بازاریابان اجازه می دهد تا از طریق روش های بی شماری به چشم اندازهای خود برسند .

ابتدا تیم های بازاریابی می توانند از این کانال ها برای پخش تبلیغات پولی و محتوای حمایت شده استفاده کنند .

هر سیستم عامل راهی برای تیم های بازاریابی برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی پولی و تقسیم بندی کاربران دارد تا این تبلیغات در فیدهای مخاطبان هدف نشان داده شود .

در حالی که هر سیستم عامل متفاوت است ، اکثر آنها دارای توانایی هایی هستند که به تیم های بازاریابی امکان می دهند تبلیغات را بر اساس مکان ، عنوان شغلی ، علایق ، سن و غیره قرار دهند .

 

 

۲-بازاریابی تأثیرگذار

روش موثر دیگر برای مهار کانال های دیجیتالی برای دستیابی به مخاطبان هدف ، بازاریابی تأثیرگذار است .

مارک ها می توانند با افراد مشهور ، سایت ها یا افراد دیگری که در زمینه آنها متخصص شناخته می شوند و دارای ارزش های مشابه هستند شریک شوند .

سپس مارک می تواند با محتوا و پیشنهادات مارک دار به دنبال کنندگان این تأثیرگذاران برسد .

بسیاری از بازاریاب ها موفقیت در بازاریابی اینفلوئنسر پیدا کرده اند ، از هر ۹ نفر ۱۰ نفر یادآور می شوند که این کانال از کانال های دیگری که استفاده می کنند یکسان یا بهتر است .

علاوه بر این ، از هر ۲ زن ۱ تصمیم خود را بر اساس توصیه یک تأثیرگذار تعیین کرده است .

 

۳- ایمیل مارکتینگ

کمپین های بازاریابی از طریق ایمیل به سازمان ها این امکان را می دهد تا با چشم اندازها و مشتریان در ارتباط باشند ، برای آنها خبرنامه یا پیشنهادات سفارشی بر اساس تاریخچه خرید قبلی یا تعاملات تجاری برای آنها ارسال کنند .

اگر فردی با چند نقطه تماس با مارک شما ارتباط برقرار کرده باشد . مانند پیشنهاد ایمیل با ۱۰ درصد تخفیف از مواردی که در نظر گرفته اند یا ارسال رایگان – ممکن است

در نهایت منجر به تبدیل شود. تقریباً ۶۰٪ از مصرف کنندگان می گویند که ایمیل در تصمیم گیری آنها در خرید نقش دارد .

علاوه بر این ، ایمیل های معاملاتی به احتمال زیاد توسط مشترکان باز می شوند .

 

 ۴- محتوای مارکتینگ

بازاریابی محتوا به تیم های بازاریابی این امکان را می دهد تا در پاسخ به سوالات کاربران خود پیشگام باشند .

تیم های بازاریابی در سه مرحله سفر خریدار ; محتوا ; فیلم و سایر دارایی ها را برای پاسخ به سوالات یا زمینه ارائه به مصرف کنندگان ایجاد می کنند :

مرحله

مرحله آگاهی : خریدار متوجه می شود که به یک چیز احتیاج دارند .

مرحله رسیدگی: خریدار برای پاسخگویی به این نیاز عملیاتی را تعیین می کند .

مرحله تصمیم گیری: خریدار برای تأمین نیاز در مورد یک محصول / خدمات تصمیم به خرید می گیرد .

 

 

۴- پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)

پرداخت به ازای هر کلیک نوعی تبلیغات پولی است که به تیم های بازاریابی اجازه می دهد تا در اصل بازدید از وب سایت خود را انجام دهند.

بازاریابان تبلیغات را در وب سایت ها یا موتورهای جستجو مانند Google و Microsoft Bing قرار می دهند و با هر بار کلیک بر روی تبلیغ ، هزینه ای را پرداخت می کنند.

این تبلیغات غالباً در بالای صفحه نتایج جستجو ظاهر می شوند و به طور معمول توسط پیشنهادات مربوط به کلمات کلیدی خاص تعیین می شوند.

در حالی که تبلیغات بنر در وب سایت ها معمولاً قیمت تعیین شده دارند .

 

۵- ردیابی و تخصیص هزینه

بسیاری از بازاریابان با تعیین اینکه کدام کانال ها بیشترین ارزش را دارند و بنابراین کانال هایی که باید هزینه بیشتری کنند ، تلاش می کنند.

این چالش توسط طیف فزاینده ای از کانال های دیجیتال که لازم است در سراسر کشور وجود داشته باشد ، تشدید می شود .

با این حساب ، تیم های بازاریابی باید از بستری استفاده کنند که از مدل سازی اسناد پیشرفته استفاده می کند .

این امر به آنها بصیرتی در مورد میزان هزینه و میزان موفقیت در چندین کانال دیجیتال و همچنین پیشنهادهای عملی درباره نحوه بهینه سازی هزینه تبلیغات می دهد .

 

۶- تبلیغات مناسب برای هدایت تبدیل ها

با داشتن یک بنیاد دیجیتال مارکتینگ مناسب ، می توانید درک بهتری از نوع طنین انداختن محتوای مشتریان در سراسر سیستم عامل ها داشته باشید.

این به بازاریابان این امکان را می دهد که بفهمند کدام صدا و عناصر خلاق بیشترین تعامل را دارند.

این سیستم عامل ها همچنین می توانند نمایه های کاربری گسترده تری را ایجاد کنند که به بازاریابان کمک می کند بفهمند چه زمانی تبلیغات را به مخاطب مورد نظر خود نشان دهند و در چه دستگاهی باشند .

 

۷- نتایج کیفی و کمی را با هم مرتبط کنید

بنیاد مناسب دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند هنگام برنامه ریزی رسانه ، ردیابی نام تجاری خود از طریق کانال ها ، استفاده از تکنیک های تبلیغاتی جدید یا انجام خریدهای رسانه ای ، برای به دست آوردن درآمد بهتر انتخاب کنید. بخش عمده ای از این امر کمک به بازاریاب ها در درک هم از کمپین های پاسخ مستقیم و هم از کمپین های کیفی تر ، مانند ساخت برند است .

سیستم عامل های بازاریابی دیجیتال می توانند در آزمایش KPI برای آزمایش این موارد کمک کنند و معیارهایی را برای چگونگی مقایسه ارزش آنها با گذشت زمان ارائه دهند .

 

در یک پلت فرم اندازه گیری  دیجیتال  مارکتینگ به دنبال چه چیزی باشید

یک پلت فرم سنجش بازاریابی دیجیتال برای درک اینکه در یک کمپین کار نمی کند یا چه کاری انجام نمی دهد بسیار مهم است.

هنگام تلاش برای تعیین اینکه کدام بستر اندازه گیری مناسب ترین نیاز شماست ، تعدادی از ملاحظات را باید بخاطر بسپارید .

 

پاک کردن اطلاعات

استراتژی بازاریابی باید بر اساس داده های نماینده و به موقع ساخته شود. سازمان هایی که کیفیت داده ها را در اولویت قرار نمی دهند و از استانداردهای دقیق کیفیت داده ها پیروی می کنند .

شریک نرم افزاری خوبی نخواهند بود. این امر خصوصاً درصورتی وجود دارد که برای تقویت داده های سازمان خود با منابع داده شخص ثالث و ثالث ، به این شرکا اعتماد کنید.

 

روابط با اشخاص ثالث

هنگام تخصیص هزینه و بودجه رسانه ; مهم است که روابط ارائه دهنده نرم افزار شخص ثالث شما را در نظر بگیرید .

آنها ممکن است با ابزارهای دیگر یا منابع داده ادغام شوند تا زمینه بیشتری برای برنامه های رسانه شما فراهم کنند .

اگر از یک پلت فرم  دیجیتال ماکتینگ برای ایجاد یک طرح رسانه استفاده می کنید ; می توان از این روابط استفاده کرد تا دید کامل تری از مشتری ارائه دهد.

به عنوان مثال ; اگر یک سیستم عامل با شبکه های تلویزیونی یا نشریات دوره ای ارتباط دارد ; سازمان شما می تواند از این داده های اشتراک استفاده کند تا درک بهتری از افرادی که در معرض تبلیغات آفلاین شما قرار گرفته اند را درک کند .

 

مدل اسناد بازاریابی

همه مدل های انتساب بازاریابی به یک اندازه ایجاد نمی شوند. اگر راه حل شما بهره گیری از اندازه گیری یکپارچه بازاریابی نیست.

مدلهای اندازه گیری قدیمی و قدیمی شما می توانند توصیه های نادرستی ارائه دهند .

به عنوان مثال ، اگر پلتفرم از مدل ترکیبی رسانه یا انتساب لمسی منفرد استفاده می کند ; تیم شما دائماً به معیارهای تاریخی منسوخ شده اعتماد می کند ; یا ممکن است داده های اصلی مربوط به سفر خریدار را از دست بدهد .

 

سیستم عامل های دیجیتال مارکتینگ منابع بزرگی هستند زیرا مارک ها سعی می کنند در بسیاری از کانال ها حضور داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که این حضور باعث ایجاد ارزش می شود .

ابزارهایی مانند پلت فرم حلقه بسته Marketing Evolution ، بازاریاب ها را قادر می سازد تا عملکرد بازاریابی ; فروش و تعامل را اندازه گیری و بهینه کنند با ارائه یک دید کلی نسبت به موفقیت یک کمپین در هر نقطه تماس . با توانایی ردیابی داده های ریز مانند مواجهه با رسانه ها ; فروش و موقعیت جغرافیایی ، می توانید بینش های عملی بدست آورید

که می تواند تصمیمات را آگاه کند و تلاش های بازاریابی را در آینده هدایت کند. قبل از انتخاب یک پلتفرم ، اهداف و KPI های خود را تعیین کنید تا بستری را پیدا کنید که عملکرد صحیح را متناسب با نیازهای تجاری شما پوشش دهد .

 

بنیاد دیجیتال مارکتینگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *