مقالات

۱۰ دلیل که شما به یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید

دیجیتال مارکتینگ

اهمیت ایجاد و استفاده از یک برنامه دیجیتال مارکتینگ برای حمایت از تحول دیجیتال و رشد شرکت

اگر می خواهید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید ، از کجا شروع می کنید؟

این هنوز یک چالش مشترک است زیرا بسیاری از مشاغل می دانند کانالهای دیجیتال و موبایل چقدر برای جذب و حفظ مشتری حیاتی هستند . با این وجود آنها برنامه ای یکپارچه برای رشد و جذب موثر مخاطبان خود ندارند .

اگر تجارت شما از یک برنامه استراتژیک بازاریابی برخوردار نباشد ، از ده مشکلی که بعداً در این مقاله به آنها اشاره کردم رنج خواهید برد و در مقابل رقبای باهوش دیجیتال بیشتر ضرر خواهید کرد .

 

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ ، به طور خاص ، “دستیابی به اهداف بازاریابی از طریق استفاده از فن آوری های دیجیتال و رسانه ها” است .

فناوری ها و رسانه های دیجیتال شامل موارد زیر است :

دیجیتال مارکتینگ چیست

  • وب سایت های شرکت
  • برنامه های تلفن همراه
  • صفحات شرکت رسانه های اجتماعی
  • موتورهای جستجو
  • تبلیغات
  • ایمیل و اتوماسیون
  • مشارکت دیجیتال با سایر شرکت های دیجیتال

 

 

درباره دیجیتال مارکتینگ

 

با این حال ; برای موفقیت واقعی ; تکنیک های دیجیتال باید با رسانه های سنتی مانند چاپ ; تلویزیون و نامه های مستقیم به عنوان بخشی از ارتباطات بازاریابی چند کاناله تلفیق شوند .

در داخل هر تکنیک ; بسیاری از تاکتیک های دقیق وجود دارد که برای موفقیت مهم هستند .

بنابراین باید ارزیابی و اولویت بندی شوند; به عنوان مثال از محتوای پویا برای اتوماسیون ایمیل ; شخصی سازی وب سایت گرفته تا محتوای برنامه ای ; هدف گذاری مجدد و آسمان خراش برای جستجوی ارگانیک .

 

چالش های دیجیتال مارکتینگ

از نظر من ; یک چالش مشترک این است که از کجا شروع به تهیه برنامه بازاریابی دیجیتال کنید .

من فکر می کنم این ترس وجود دارد که گزارش گسترده ای لازم باشد ، اما ما معتقدیم که برنامه ریزی ناب بهترین نتیجه را می دهد .

برنامه شما نیازی نیست که یک گزارش بزرگ باشد ، یک استراتژی را می توان به بهترین وجه در دو یا سه طرف A4 در یک جدول که استراتژی های بازاریابی دیجیتال را به اهداف SMART در چارچوب برنامه ریزی RACE ما پیوند می دهد ; خلاصه کرد .

دیجیتال مارکتینگ برای مبتدیان

اما اگر شما یکی از شرکت هایی باشید که هنوز استراتژی دیجیتالی ندارید ، چه می کنید؟

خوب ; من فکر می کنم دو گزینه ساده برای ایجاد یک طرح ممکن است راهی پیش رو داشته باشد :

با یک برنامه بازاریابی دیجیتال جداگانه شروع به تعریف تحول مورد نیاز و ایجاد فرصت برای سرمایه گذاری و تغییرات کنید .

سپس ، پس از تأیید ، یک برنامه دیجیتال یکپارچه ایجاد کنید که بخشی از برنامه کلی بازاریابی باشد .

دیجیتال کاملاً همسو شده و طبق معمول بخشی از تجارت می شود .
از این اینفوگرافیک معیار دیجیتال برای پیگیری پیشرفت خود از ابتدای کار تا بهینه شده استفاده کنید .

 

درباره دیجیتال مارکتینگ

 

استفاده از دیجیتال مارکتینگ بدون رویکرد استراتژیک هنوز هم امری عادی است .

من مطمئن هستم که بسیاری از شرکتهای این گروه از رسانه های دیجیتال به طور مثر استفاده می کنند و مطمئناً می توانند نتایج خوبی از طریق جستجو ; ایمیل یا بازاریابی در رسانه های اجتماعی بدست آورند .

اما من به همان اندازه مطمئن هستم که بسیاری از فرصت های هدف گیری بهتر یا بهینه سازی را از دست می دهند یا از چالش های دیگری که در زیر لیست کرده ام رنج می برند. شاید مشکلات زیر برای سازمانهای بزرگتر که فوراً به حاکمیت احتیاج دارند بزرگترین باشد .

 

ادامه مطالب دیجیتال مارکتینگ

اکثر شرکتها در تحقیقات ما رویکردی استراتژیک در زمینه دیجیتال دارند .

از صحبت با شرکت ها ، متوجه می شوم که ایجاد طرح های دیجیتالی اغلب در دو مرحله اتفاق می افتد .

ابتدا یک طرح بازاریابی دیجیتال جداگانه ایجاد می شود . این برای دستیابی به توافق و خرید با نشان دادن فرصت ها و مشکلات و ترسیم مسیری از طریق تعیین اهداف و استراتژی های خاص برای دیجیتال از جمله نحوه ادغام بازاریابی دیجیتال در سایر فعالیت های تجاری مفید است .

دوم ، دیجیتال در استراتژی بازاریابی ادغام می شود ، این یک فعالیت اصلی است ، “طبق معمول” ، اما به جز روش ها ، برنامه ریزی جداگانه ای را تضمین نمی کند .

 

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

اگر استراتژی ندارید یا ممکن است بخواهید بررسی کنید که کدام یک از موضوعات تجاری مهم است که باید در یک بررسی استراتژیک گنجانده شود ، ما ۱۰ مشکل رایج را بیان کرده ایم که در صورت نداشتن مشکلی ، تجربه ما بوجود می آید استراتژی

 

آیا شما یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ دارید ؟

از سال ۲۰۱۲ ما یک نظرسنجی غیر رسمی انجام داده ایم تا ببینیم استراتژی های بازاریابی دیجیتال به چه میزان استفاده می شود .

نتایج در طی سالهای گذشته پیشرفتهای بزرگی را نشان داده است . چند سال پیش متوجه شدیم حدود دو سوم تا سه چهارم برنامه بازاریابی دیجیتال ندارند .

اکنون این رقم در آخرین نظرسنجی به ۴۵٪ کاهش یافته است ; اگرچه این هنوز هم بسیار بالا است و به این معنی است که تقریباً نیمی از آنها هنوز دیجیتال کار می کنند و هیچ استراتژی مشخصی ندارند .

هنگامی که ما در مورد گزارش مدیریت بازاریابی دیجیتال خود تحقیق کردیم ، علاقه مند بودیم ببینیم که این درصد به دنبال یک نمونه تعریف شده هستند .

 

۱۰ دلیل که چرا ممکن است به یک استراتژی کانال دیجیتال نیاز داشته باشید؟

 

۱- بی جهت هستید

من دریافتم که شرکتهای فاقد استراتژی دیجیتالی (و بسیاری از آنها) هدف استراتژیک مشخصی را برای آنچه می خواهند از طریق کسب مشتری جدید یا ایجاد روابط عمیق تر با مشتریان موجود ، به صورت آنلاین ندارند .

و اگر اهدافی با اهداف بازاریابی دیجیتال SMART ندارید ، احتمالاً منابع کافی برای رسیدن به اهداف قرار نمی دهید و از طریق تجزیه و تحلیل ارزیابی نمی کنید که آیا به این اهداف دست می یابید .

 

۲- شما مخاطبان آنلاین یا سهم بازار خود را نخواهید شناخت

اگر هنوز در این مورد تحقیق نکرده اید ، تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین ممکن است دست کم گرفته شود .

شاید مهمتر از این ; بازار آنلاین خود را درک نخواهید کرد : پویایی بازار با کانال های سنتی با انواع مختلف مشخصات مشتری و رفتار ; رقبا ; پیشنهادات متفاوت خواهد بود.

و گزینه هایی برای ارتباطات بازاریابی. ابزارهای بسیار خوبی از سیستم عامل های دیجیتال اصلی در دسترس است که در آنها می توانیم از سطح تقاضای مشتری مطلع شویم .

ما توصیه می کنیم تجزیه و تحلیل رقبا را انجام دهید و با استفاده از برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل ببینید که چگونه در حال جستجو برای اهداف جستجوگران هستید آنها را به سایت خود جذب کنید یا ببینید از طریق Facebook IQ به چه تعداد از افراد علاقه مند به محصولات یا خدمات یا بخش می توانید دسترسی پیدا کنید .

 

۳- رقبای موجود و نوپا سهم بازار را به دست می آورند

اگر منابع کافی را به دیجیتال اختصاص نمی دهید ; یا از یک روش موقت و بدون استراتژی های مشخص استفاده می کنید ; رقبای شما ناهار دیجیتال شما را می خورند!

 

۴- شما یک پیشنهاد ارزشمند آنلاین ندارید

یک پیشنهاد ارزش دیجیتالی کاملاً مشخص که متناسب با شخصیت های مختلف مشتری هدف شما باشد .

به شما کمک می کند خدمات آنلاین خود را تشویق کنید و مشتریان فعلی و جدید را به تعامل اولیه و وفاداری ترغیب کنید.

توسعه استراتژی بازاریابی محتوای رقابتی در بسیاری از سازمان ها کلید این امر است زیرا این محتوا مخاطبان شما را از طریق کانال های مختلف مانند جستجو ، اجتماعی ، بازاریابی از طریق ایمیل و وبلاگ شما درگیر می کند .

 

۵-  شما مشتریان آنلاین خود را به اندازه کافی نمی شناسید

اغلب گفته می شود که دیجیتال “قابل اندازه گیری ترین رسانه” است . اما Google Analytics و موارد مشابه فقط حجم بازدیدها و نه احساس بازدیدکنندگان ; آنچه آنها فکر می کنند را برای شما بازگو می کند.

شما باید از اشکال دیگر ابزار بازخورد کاربران وب سایت برای شناسایی نقاط ضعف خود استفاده کرده و سپس آنها را برطرف کنید .

 

۶- شما یکپارچه نیستید (“متلاشی”)

انجام فعالیت های بازاریابی دیجیتال در سیلوها چه یک بازاریاب دیجیتال متخصص ، چه در IT یا یک آژانس دیجیتال جداگانه باشد .

کاملاً معمول است. از این طریق بسته بندی “دیجیتال” در یک قسمت راحت راحت تر است . اما مسلماً از تأثیر کمتری برخوردار است .

همه موافقند که رسانه های دیجیتال وقتی با رسانه های سنتی و کانال های پاسخگویی یکپارچه باشند ، بهترین عملکرد را دارند. ما همیشه تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال یکپارچه را توصیه می کنیم و به محض اتمام تحول دیجیتال ، دیجیتال طبق معمول بخشی از برنامه بازاریابی شما خواهد بود و بخشی از تجارت شما خواهد بود .

 

۷- دیجیتال مارکتینگ با توجه به اهمیت آن ، افراد / بودجه کافی ندارد

منابع ناکافی به برنامه ریزی و اجرای بازاریابی الکترونیکی اختصاص خواهد یافت و احتمالاً کمبود مهارت های خاص در زمینه بازاریابی الکترونیکی وجود ندارد که پاسخگویی موثر به تهدیدهای رقابتی را دشوار می کند.

 

۸- شما با کپی کردن ، پول و وقت خود را هدر می دهید

حتی اگر منابع کافی داشته باشید ممکن است هدر رود . این امر بخصوص در شرکتهای بزرگتر مشاهده می شود که در آنها قسمتهای مختلف سازمان بازاریابی را مشاهده می کنید که ابزارهای مختلفی را خریداری می کنند یا از نمایندگی های مختلفی برای انجام کارهای مشابه بازاریابی آنلاین استفاده می کنند .

 

۹- شما آنقدر چالاک نیستید که بتوانید عقب بیفتید یا جلوتر بمانید

اگر به برترین مارک های آنلاین مانند آمازون ; دل ; گوگل ، تسکو ، زاپوس نگاه کنید ، همه آنها پویا هستند . روش های جدید را برای به دست آوردن یا حفظ مخاطبان آنلاین خود آزمایش می کنند.

 

۱۰- شما در حال بهینه سازی نیستید

هر شرکتی که دارای وب سایت باشد ، دارای تجزیه و تحلیل خواهد بود ; اما بسیاری از مدیران ارشد اطمینان حاصل نمی کنند که تیم هایشان آنها را بسازند

یا وقت لازم برای بررسی و عمل به آنها را داشته باشند. هنگامی که یک استراتژی شما را قادر می سازد اصول را به درستی بدست آورید; پس می توانید به پیشرفت مستمر جنبه های اصلی مانند بازاریابی جستجو ، تجربه کاربر سایت ، ایمیل و بازاریابی شبکه های اجتماعی بپردازید .

 

درباره دیجیتال مارکتینگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *