مقالات

نحوه پرورش سیر

سیر

در این مقاله از سایت ده مپ به بررسی شرایط و نحوه پرورش سیر می پردازیم.

سیر بومی آسیای مرکزی است به طوری که مردم هند و مصر بیش از پنج هزار سال پیش آن را کشت می کردند. و بعد ها کاشت این گیاه در کشور چین و جنوب اروپا گسترش یافت.

ایران سیزدهمین تولید کننده سیر در جهان است. پرورش سیر در نقاط مختلفی از ایران مانند استان های خراسان، همدان، سمنان، مازندران، خوزستان و هرمزگان انجام می شود. علاوه بر این، استان همدان در تولید سیر رتبه اول کشور را دارد.

خواص سیر

کاهش فشار خون

تحقیقات نشان داده است که عصاره ی این گیاه در دوز ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی گرم در یک دوره ۲۴ هفته ای به اندازه ی داروی آتنولول در کاهش فشار خون موثر است. به عبارت دیگر، دوز بالای این گیاه، فشار خون کسانی را که مبتلا به فشار خون بالا هستند، کاهش می دهد.

تقویت استخوان

تحقیقات نشان داده است که این گیاه باعث افزایش استروژن در زنان می شود و این امر مانع از بین رفتن استخوان ها می شود. به این صورت که مصرف روزانه ی دوزی از سیر خشک شده ( معادل ۲ گرم سیر خام) به طور چشمگیر علائم کمبود استروژن را کاهش می دهد و این نشان می دهد که سیر اثرات مفیدی روی سلامت استخوان زنان دارد.

درمان عفونت های ناشی از مخمر ها

در مطالعات آزمایشگاهی، عصاره این گیاه توانست مانع از رشد مخمر کاندیدا بشود. به این صورت که آلیسین موجود در آن با نابودی چربی های موجود در سطح خارجی مخمرها، مانع از رشد آنها می شود.

پیشگیری از پوسیدگی دندان و درمان عفونت های دهان

این گیاه با خاصیت ضد میکروبی اش در نابودی باکتری های دهان موثر است. علاوه بر این، این گیاه عفونت های دهانی مانند پیوره، برفک دهان و زخم های ناشی از دندان مصنوعی را درمان می کند.

تقویت حافظه

این گیاه موجب افزایش هورمون سروتونین در مغز می شود. در واقع سروتونین یک انتقال دهنده عصبی است که موجب افزایش عملکرد شناختی افراد می شود و نیز روغن این گیاه از طریق رشد نورون ها موجب تقویت حافظه و عملکرد شناختی می شود.

شرایط پرورش سیر

خاک و کود

این گیاه را می توان در هر خاکی کاشت، ولی عمدتا در خاک های سبک مانند رسی شنی نتیجه بهتری می دهد. این گیاه به مقدار زیادی به کود های ازته نیاز دارد و نیز اسید فسفریک، منیزیم، پتاس و آهک زیادی را از خاک می گیرد. از این جهت باید در زمینی کاشته شود که از نظر کود به خوبی غنی باشد.

دما و نور

این گیاه که برای تشکیل غده و رشد کافی به ۶ تا ۸ ساعت نور لازم دارد. این گیاه نسبت به سرمای زمستانه مقاوم است. سیرچه ها در روز های بلند و در دمای بالا تشکیل می شوند. بنابراین، کاشت این گیاه باید در آب و هوای معتدل نیمه گرمسیری و نیمه سردسیری و نیز روزهای کوتاه و دمای پایین در پاییز و یا اوایل زمستان انجام گیرد تا گیاه بتواند رشد رویشی خوبی داشته باشد.

آبیاری

این گیاه به خشکی حساس است و رطوبت مناسب برای رشد آن ضروری است. تنش رطوبتی در زراعت این گیاه، رشد اولیه و ازدیاد پیاز ها را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود به هنگام برداشت پیاز های کوچک تولید شوند، از این رو لازم است بعد از اتمام کشت، بلافاصله آبیاری انجام گیرد.

برای آبیاری مزرعه می توان از روش های مختلف آبیاری کلاسیک و سیستم نوار تیپ استفاده کرد که بهترین نوع آبیاری برای این گیاه، سیستم نوار تیپ است و در صورت نداشتن این نوع سیستم ها، آبیاری به روش جوی و پشته انجام شود که در این روش زمین باید با توجه به نوع خاک و شیب زمین کرت بندی شود.

تعداد دفعات آبیاری این گیاه نسبت به جنس خاک و نوع آب و هوا بین ۵ تا ۷ نوبت انجام شود.

نحوه پرورش سیر

زمین زراعی

بهترین نوع پرورش این گیاه، ردیفی است که به صورت دستی و یا با دستگاه کارنده سیر انجام می گیرد و در هر دو صورت فاصله خطوط کشت ۲۰ سانتی متر و فاصله بذر ها روی ردیف بین ۵ تا ۱۲ سانتی متر باشد.

عمق کاشت بذر بین ۵ تا ۷ سانتی متر باشد و مقدار بذر، برای کاشت در هر هکتار نسبت به درشتی و ریزی سیرچه ها بین ۲ تا ۵ کیلو گرم خواهد بود. لازم است از سیر های مرغوب و تازه به عنوان بذر استفاده کرد به این صورت که سیرچه ها باید جدا شده اما پوست آنها گرفته نشود. سپس سیرچه ها را که همانند بذر هستند را بکارید.

گلدان

پرورش سیر

در مرحله اول برای کاشت این گیاه یک گلدان بزرگ به عمق ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر با سوراخ های باز و بزرگ در ته آن برای زهکشی مناسب انتخاب کنید و به این نکته توجه داشته باشید که اگر می خواهید درون گلدان بیشتر از یک حبه سیر بکارید، فاصله هر حبه سیر تا سیر بعدی باید ۱۰ سانتی متر باشد.

در مرحله بعدی باید گلدانی که انتخاب کرده اید را از خاکی مملو از مواد غذایی ارگانیک پر کنید و حبه ها را از سمتی که ریشه دارند در عمق ۵ تا ۷ سانتی متری خاک بکارید. به این نکته توجه داشته باشید که در کشت این گیاه زهکشی خاک از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین استفاده از خاک پیت با ورمی کمپوست و یا خاک پرلیت و با ورمی کولیت در اندازه های یکسان، گزینه مناسبی می باشند.

گلدان را در سمتی قرار دهید که حداقل شش ساعت در روز از نور مستقیم آفتاب برخوردار گردد. آبیاری گلدان را براساس نوری که دریافت می کند و برحسب دمای محیط تعیین کنید و به یاد داشته باشید خاکی که  حبه ها را در آن کشت نموده اید باید همیشه مرطوب باشد و بعد از یک هفته گیاه شروع به رشد می کند.

 برداشت سیر

برداشت سیر

بعد از ۸ تا ۱۰ دماه قادر به برداشت حبه های سیر خواهید بود. در واقع زمانی که برگ های سبز گیاه به رنگ قهوه ای تغییر می کنند.

برداشت محصول به دو روش تر و خشک انجام می گیرد. اگر هدف از تولید، سیر تر باشد دیگر نیازی به از بین بردن اندام های هوایی آن نخواهد بود. اما برای تولید سیر خشک لازم است حدود ۱۰ الی ۱۲ سانتی متر از ساقه گیاه را باقی گذاشته و مابقی ساقه قطع شود به طوری که ۵۰ تا ۷۰ درصد رنگ برگ های این گیاه زرد و از نوک شروع به خشک شدن نمایند.

پس از خشک شدن کامل این گیاه، به وسیله دستگاه و یا بیل، محصول را از خاک خارج و چند روزی در داخل زمین باقی بماند که در این مدت مقداری از رطوبت سیر کاسته خواهد شد. البته لازم است برای اینکه محصول در معرض تابش نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد، به وسیله بقایای گیاهی پوشیده شود و سپس با انتقال آنها به محلی که از تهویه مناسب برخوردار است از فاسد شدن آن جلوگیری نمایید.

هوای داخل انبار باید خنک باشد. اگر محل و فضای نگهداری سیر خنک و از تهویه مناسبی برخوردار باشد، محصول شش ماه تا یک سال حفظ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *