مقالات

نحوه پرورش فلفل قرمز قلمی

فلفل قرمز

در این مقاله از سایت ده مپ به بررسی شرایط و نحوه پرورش فلفل قرمز می پردازیم.

فلفل تند میوه گیاهی از سرده فلفل دلمه است که عضوی از خانواده بادنجانیان و بومی قاره آمریکا می باشد. و بعد از مدتی پرورش فلفل قرمز در سراسر دنیا برای مصارف خوراکی و پزشکی انجام می شد.

قطب اصلی پرورش فلفل قرمز در ایران شهرستان داورزن در غرب استان خراسان رضوی می باشد که فلفل های این شهرستان به کشور های همسایه، خاورمیانه و هندوستان صادر می شود.

خواص فلفل قرمز

تقویت سیستم ایمنی

فلفل قرمز به دلیل محتوای بالای ویتامین ها، به ویژه ویتامین A و C به عنوان یک تقویت کننده ایمنی شناخته شده است به این صورت که ویتامین A برای حمایت از بافت مخاطی از جمله مجاری تنفسی، مجاری ادراری و دستگاه گوارش بسیار ضروری است و ویتامین C به تشکیل و حفظ بافت های ارتباطی و عروقی کمک می کند.

افزایش متابولیسم

کپسایسین موجود در فلفل قرمز درجه حرارت بدن شما را افزایش می دهد که منجر به افزایش متابولیسم بدن می شود و نیز باعث می شود تا بدن کالری بیشتری بسوزاند.

بهبود التهاب

کپسایسین موجود در آن یک عامل ضد التهاب قوی است و در واقع باعث مهار فعالیت پپتید های ویژه در بدن می شودکه منجر به کاهش دردهایی مانند ورم مفاصل، سر درد، فشار سینوسی می شود.

دیابت

تحقیقات نشان داده است که خوردن غذا های حاوی فلفل قرمز می تواند برای افرادی که از دیابت رنج می برند بسیار مفید باشد به این صورت که می تواند مقدار انسولین مورد نیاز برای هضم غذا را کاهش دهد. که این کاهش در تولید انسولین نیز به کاهش فشار کبد کمک می کند.

بهبود کم خونی

مصرف فلفل قرمز موجب جذب بهتر آهن در بدن می شود و برای افراد مبتلا به کم خونی مفید می باشد.

شرایط پرورش فلفل قرمز

خاک و کود مناسب برای پرورش فلفل قرمز

برای پرورش فلفل قرمز لازم است از خاک ماسه یا خاک لوم استفاده کنید. کود دهی این گیاه در فصل های بهار و تابستان انجام می شود و از کود دامی پوسیده برای پرورش و رشد این گیاه استفاده می کنند.

دما و نور مناسب برای پرورش فلفل قرمز

در طول دوره پرورش فلفل قرمز دما نباید از ۳۵ درجه سانتی گراد بیشتر شود و یا از ۱۸ درجه سانتی گراد پایین برود. به عبارت دیگر، مناسب ترین دما برای رشد فلفل بین ۲۱ تا ۲۹ درجه سانتی گراد است. به این نکته توجه داشته باشید که دما در شب پایین تر از ۵/۱۶ درجه سانتی گراد و یا بالاتر از ۲۴ درجه سانتی گراد برسد، میوه تشکیل نمی شود.

این گیاه برای رشد به نور زیادی لازم دارد و لازم است هنگام کاشت مکانی را انتخاب کنید که مستقیما در برابر نور آفتاب باشد. اگر به این نوع گیاه نور به اندازه کافی نرسد منجر به متوقف شدن رشد آن می شود.

آبیاری مناسب برای پرورش فلفل قرمز

این گیاه چندان به آبیاری زیادی احتیاج ندارد و قبل از آبیاری این گیاه، از خشک بودن سطح خاک تا عمق ۲ سانتی متری اطمینان حاصل کنید. باید توجه داشته باشید که گیاه باید به طور منظم آبیاری شود تا دچار تنش آبی نشود به این صورت که ۲ الی ۳ بار آبیاری به طور هفتگی کافی است.

نحوه پرورش فلفل قرمز

بذر

کاشت در گلدانپرورش فلفل قرمز

برای پرورش فلفل قرمز در گلدان ابتدا، دانه های فلفل را در اویل بهار به طور تک تک به عمق یک سانتی متر در گلدان ۸ سانتی متری که خاک آن دارای کود پوسیده و خاک برگ است بکارید و آن را در محیط گرم خانه قرار دهید.

درجه حرارت مناسب برای پرورش فلفل قرمز قلمی ۱۸ درجه می باشد و زمانی که نشاء فلفل به ۱۵-۱۳ رسید سر شاخه آن را قطع کنید و به گلدان ۱۳ متری منتقل نمایید و این گلدان نیز باید حاوی کود پوسیده و پیت باشد و در اوایل مرداد ماه گلدان را به محیط آزاد برده و در مدت کوتاهی می توانید آن را به گلدان ۱۸ سانتی متری منتقل کنید.

گلدان را در محل آفتاب گیر قرار دهید و بهتر است یک چوب ۱۰ سانتی متری درمجاور بوته نصب کنید و گیاه را به چوب تکیه دهید تا سنگینی محصول بیش از حد به بوته فشار نیاورد.

در دوره ای که گیاه گل می دهد ترجیح داده می شود که برگ های آن را با غبار پوش مرطوب کنید تا موجبات تشکیل میوه تشدید گردد. در این مرحله هر دو هفته یک بار به جای آبیاری با کود مایع گلدان را تقویت نمایید.

کاشت در زمین زراعی

پرورش فلفل قرمز

۶ تا ۸ هفته پیش از پرورش فلفل قرمز، باید بذر آن را در گلدانی کوچک بکارید و زمانی که جوانه زدن و برگ دادند، آنها را از خاک خارج کنید و در زمین زراعی بکارید. به اصطلاح فلفل را باید نشاء کنید.

نهال فلفل قرمز را باید در خاک غنی بکارید و مستقیما زیر نور آفتاب قرار داشته باشد و نیز آنها را در محلی بکارید که در معرض باد قرار نگیرند.

فلفل قرمز را باید در عمق ۱۰ میلی متری در خاک بکارید و برای رشد بهتر آنها کمپوست و کود های دیگر نیز به خاک اضافه کنید. فاصله میان هر نشاء باید دست کم ۳۰ سانتی متر از یکدیگر باشد. به این نکته توجه داشته باشید که فلفل هایی که قد می کشند و ساقه آنها بلند می شود، به دیرک یا میله چوبی و یا فلزی نیاز دارند تا خود را به آن بگیرند و بالا بروند.

اگر حشره و کرم شب پره در خاک وجود داشت، اطراف نشاء جوان فلفل را بپوشانید. به این نکته توجه داشته باشید که همیشه باید خاک آن را مرطوب نگهدارید به ویژه زمانی که گیاه تازه در حال رشد است باید همیشه خاک آن خیس باشد. البته آبیاری زیاد نیز موجب گندیده شدن گیاه می شود.

اگر گرمای هوا موجب شود تا فلفل ها میوه ندهند، ناامید نشوید زیرا با آبیاری دائمی و مرتب و نیز خنک شدن هوا دوباره گیاه سرحال می شود و فلفل خواهد داد. به این نکته توجه داشته باشید زمانی که هوا گرم است برای حفظ رطویت خاک می توانید از مالچ استفاده کنید.

فلفل قرمز را باید با کود های مایع با کمترین میزان نیتروژن تغذیه کنید تا شکوفه کنند و نیز برخی از متخصصان توصیه می کنند، برگ ها و گل های گیاه فلفل را هر روز با محلول سولفات منیزیم اسپری کنید تا محصول بهتری ارائه دهد.

فلفل قرمز به طور ذاتی در برابر شته، حشره لیسه و حشراتی که گیاه را سوراخ می کنند مانند کپک، قارچ و آفت بسیار مقاوم هستند اما شاید یه این بیماری ها دچار شود. بنابراین, باید بسیار مراقب گیاه باشید و در مواقع نیاز حتما آن را سم پاشی کنید.

نحوه برداشت فلفل قرمز

دوره رشد از هنگام باروری تا برداشت محصول ۶۰ تا ۱۲۰ روز طول می کشد و زمان مناسب برداشت فلفل وقتی است که به رشد کافی رسیده باشد و رنگ آن تغییر کرده باشد. به عبارت دیگر فلفل های پس از اینکه کاملا قد کشیدند و رنگ آنها  کاملا قرمز رنگ شد می توانید آنها را برداشت کنید به این صورت که با استفاده از قیچی باغبانی فلفل ها را از ساقه گیاه جدا کنید.

هنگام برداشت محصول دستکش دست کنید و هرگز به چشمان خود دست نزنید زیرا اسید موجود در این نوع فلفل موجب سوزش پوست و چشم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *