مقالات

نحوه پرورش انار

انار

در این مقاله از سایت ده مپ به بررسی شرایط و نحوه پرورش انار می پردازیم.

انار از گیاهان بومی ایران به شمار می آید و امروزه پرورش انار به صورت وحشی در کلیه سواحل دریای شمال و نقاط استپی معتدل نظیر جنگل های غرب در لرستان، کردستان و فارس می روید.

ایرانیان از حدود سه هزار سال پیش با پرورش انار آشنایی داشتند و با کشت مداوم آن در نقاط مختلف و مساعد آن را به صورت اهلی در آورده  و با انتخاب های متعدد موفق به کشت ارقام پر محصول و مرغوب تجاری در کلیه مناطق از جمله در نواحی حاشیه کویر مرکزی ایران شدند.

خواص انار

مو

آنتی اکسیدان موجود در آن، فولیکول های مو را تقویت می کنند و گردش خون را بهبود می بخشند.

افزایش سلامت قلب

این میوه به حفظ سلامت قلب از طریقه الاستیسیته شریانی و کاهش التهاب قلب رگ کمک می کند و نیز بیماری را کاهش می دهد. علاوه بر این، به کاهش خطر انسداد شریانی، کاهش سطح کلسترول بد و افزایش سطح کلسترول خوب کمک می کند.

سرطان

آنتی اکسیدان های موجود در آن، رادیکال های آزاد را از بین می برند و مانع رشد سلول سرطانی می شود. گفته می شود که عصاره انار، القا کننده آپوپتوز است که در آن سلول های سرطانی خود را از بین می برند. این میوه در پیشگیری از سرطان پروستات و سینه مفید است.

زنان باردار

عصاره این میوه حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی و نیز اسید فولیک است که همه آنها در رژیم غذایی قبل از تولد نوزاد ضروری هستند. خواص ضد التهاب آن به بهبود جریان خون برای مادر و جنین کمک می کند. علاوه بر این، پتاسیم موجود در آب انار از گرفتگی عضلات ماهیچه در رابطه با بارداری جلوگیری می کند.

اصلاح غضروف

آب این میوه می تواند ورم مفاصل و التهاب استخوان را تسکین دهد. گفته می شود مصرف عادی آب این میوه باعث پیشگیری از آلزایمر و دیگر مشکلات عصبی و نیز دفع سنگ های کلیه می شود.

شرایط پرورش انار

خاک و کود مناسب برای پرورش انار

برای پرورش انار، خاک قلیایی و اسیدی سازگار می باشد، بنابراین جهت آماده سازی خاک برای کاشت میوه نگران نباشید. در واقع این میوه به خوبی در انواع مختلفی از خاک ها تا زمانی که هیچ مشکل زهکشی نداشته باشد، رشد می کند.

مقادیر مناسبی از هوموس، کمپوست دامی و کود درختی دانه ای به خاک موجود در باغ و نهال کاشته شده اضافه کنید.

کودهای مکمل برای پرورش انار اجباری نیست. با این حال، اگر خاک کاشت درخت ضعیف باشد یا فاقد مواد تغذیه ای ضروری برای درخت باشد می توانید کودهای آلی و کمپوست دامی را گاهی اوفات، یک بار در طی سه ماه به آن اضافه کنید.

زمانی که میوه ها در مرحله ی رسیدن قرار بگیرند، نباید از کودهای شیمیایی استفاده کرد.

دما و نور مناسب برای پرورش انار

برای پرورش درخت انا که یک درخت گرمسیری است باید دمای نسبتا بالایی را در نظر بگیرید. اگرچه این درخت به قادر به تحمل سرما است اما قرار گرفتن در معرض دماهای  زیر منفی ۹ درجه برای دوره ی زمانی طولانی مدت می تواند منجر به آسیب به برگ ها و ریزش آنها گردد.

محدوده ی دمایی مناسب برای پرورش انار بین ۴ تا ۳۲ درجه سانتی گراد می باشد.

به منظور اطمینان از رشد بهتر و برداشت خوب انار، محلی را برای کاشت انتخاب کنید که نور کاملی را دریافت کند. دما و حرارت بالا برای به دست آوردن عملکرد خوب و میوه های آبدار مهم می باشد.

در مقابل زمانی که درخت در معرض محیط سایه دار برای زمان طولانی قرار گیرد. میوه های کوچک تر و کم آب تر تولید می کند.

آبیاری مناسب برای پرورش انار

هیچ کدام از ارقام درخت انار خشکی طولانی مدت را تحمل نمی کنند و نیز پرورش انار به رطوبت بالا و مقادیر کافی آب برای رشد مطلوب نیاز دارد. برای یک برداشت خوب، درختان باید به ویژه در طول مراحل گلدهی و میوه دهی به طور عمیق و منظم آبیاری شوند.

اما اجازه دهید لایه ی بالایی خاک بین دو جلسه ی آبیاری خشک گردد.

نحوه پرورش انار

قلمه

برای پرورش انار، از گونه ی اَنار دلخواه خود، قلمه یا نهال تهیه کنید. به این صورت که می توانید از یک گلخانه ی محلی، یک نهال انار خریداری کنید و در صورتی که به میوه نیاز دارید، نوعی نهال انتخاب کنید که میوه خوراکی تولید کند اما اگر یکی از دوستان شما درخت انار دارد، می توانید از آن درخت یک قلمه تهیه کنید.

طول قلمه درخت انار،حداقل باید ۲۵ سانتی متر باشد. پس از بریدن قلمه از درخت انار، انتهای شاخه ای که برش خورده است را با هورمون ریشه زایی آغشته کنید تا گیاه زودتر رشد کند.

قلمه را باید در اواسط بهمن تا اوایل فروردین برش دهید، درست زمانی که درخت خوابیده است. برای کاشت درخت انار، مکانی را در نظر بگیرید که آفتاب فراوانی به آن بتابد.

این درخت تابش فراوان آفتاب را دوست دارد و تنها وقتی به خوبی میوه می دهد که در معرض آفتاب فراوان باشد. اگر مکانی که بسیار آفتاب گیر باشد را سراغ ندارید، باید ناحیه ای انتخاب کنید که سایه کمتری داشته باشد.

برای پرورش انار خاکی را انتخاب کنید که زهکشی خوبی داشته باشد. به عبارت دیگر، درخت اَنار نمی تواند خاکی که آب در آن فرو نمی رود را تحمل کند بلکه این درخت، خاک با زهکشی مناسب یا حتی خاک شنی را می پسندد.

برخی از کسانی که باغ اَنار دارند، می گویند که خاکی که کمی اسیدی باشد، برای درخت انار عالی است. با وجود این، درخت انار در خاک نسبتا قلیایی نیز به خوبی رشد می کند.

درخت اَنار خود را در یک مکان گرم و خشک که تا حدودی از بادهای شدید درمان باشد، بکارید. از کاشتن در خت انار در مکانی از باغ که مرطوب، تاریک و سرد است اجتناب کنید و به این نکته توجه داشته باشید که انار در مناطقی با آب و هوای گرم و خشک می روید.

کاشت

نهال را در اوایل بهار و پس از فصل زمستان بکارید. برای انجام این کار، به آرامی نهال را از گلدان آن بیرون بیاورید و حدود ۲.۵ سانتی متر از پایین ریشه نهال را با آب بشویید تا بسترهای اضافی گلدان از بین بروند. انجام این کار، باعث می شود تا نهال زودتر رشد کند.

سپس برای کاشتن، گودالی به عمق ۶۰ سانتی متر حفر کنید و نهال را در داخل آن قرار دهید. اگر می خواهید با استفاده از قلمه زدن، یک درخت انار بکارید، خاک را حفر کنید و قلمه انار را به صورت عمودی بکارید به طوری که انتهای قلمه به اندازه ی ۱۲.۵ تا ۱۵ سانتی متر، از سطح خاک فاصله داشته باشد و جوانه های قلمه بیرون و به سمت آسمان باشند.

به قلمه ی درخت انار مقداری هورمون ریشه زایی بپاشید تا زودتر رشد کند.

نحوه برداشت اناربرداشت انار

رشد درخت اَنار بین ۲ تا ۳ سال و باردهی آن بین ۵ تا ۷ ماه طول می کشد. به عبارت دیگر، درخت انار از سال سوم کاشت گل و میوه می دهد و زمان رسیدن میوه موقعی است که نسبت قند به اسید ثابت بماند و پوشش دور دانه ها و نیز محل قرار گرفتن دانه ها قرمز شود.

برای چیدن این میوه می توانید از قیچی باغبانی استفاده کنید و یا با یک دست نقطه اتصال میوه به شاخه را گرفته و با دست دیگر میوه را عکس جهتی که روی شاخه قرار گرفته، چرخانده تا از شاخه جدا شود. هرگز نباید میوه را با کشیدن از شاخه جدا کرد زیرا در اثر این عمل اکثر شاخه هایی که در سال بعد باید میوه تولید کنند، کنده می شوند.

بعد از جدا شدن میوه از شاخه باید دم آن را قطع کنید و به آرامی در جعبه مخصوص قرار دهید و در هنگام حمل نیز باید دقت کرد که به میوه ها آسیبی نرسد زیرا میوه های آسیب دیده خاصیت انبار کردن ندارند به دلیل نفوز عوامل بیماری زا از محل های آسیب دیده، به زودی پوسیده و از بین می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *