مقالات

نحوه پرورش پاپایا

پاپایا

در این مقاله از سایت ده مپ به شرایط و پرورش میوه پاپایا می پردازیم.

پاپایا گیاه بومی آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی است در واقع پاپایا درختی است کوچک دارای یک ساقه به ارتفاع ۴ تا ۱۰ متر و برگ هایی بزرگ به ابعاد ۵۰ تا ۷۰ سانتی متر است. اندازه میوه پاپایا ۱۵ تا ۴۵ سانتی متر است و طول و قطر آن ۱۰ الی ۳۰ سانتی متر است. رنگ میوه پاپایا موقع رسیده باشد زرد کهربایی تا کمی نارنجی است.

پاپایا در ایران به صورت عمده کشت نمی شود، بلکه به صورت اندک در استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و برخی استان های دیگر مانند یزد، بوشهر و نی ریز فارس کشت می شود. به گفته سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، سطح زیرکشت پاپایا در این استان مجموعا به ۲۵ هکتار می رسد.

خواص پاپایا

جوان سازی پوست صورت

پوست این میوه حاوی آنزیم هایی است که با کاهش چین و چروک به جوان سازی پوست صورت کمک می کند و نیز مقادیر بالای ویتامین C موجود در این میوه با افزایش تولید کلاژن برای جوان سازی پوست صورت مفید می باشد.

تقویت و افزایش رشد مو

این میوه دارای اسید فولیک است که با افزایش گردش خون به تقویت فولیکول های مو کمک کرده و باعث افزایش رشد مو می شود.

دیابت و قند خون

مقادیر بالای فیبر موجود در این میوه باعث کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع یک می شود در واقع بسیاری از مطالعات نشان داده که پاپایا و آب پاپایا به بهبود عملکرد پانکرانس برای تولید انسولین کمک کرده و خطر ابتلا به دیابت نوع دو را در افراد کاهش می دهد.

لاغری و کاهش وزن

پاپایا یکی از میوه ها با کالری پایین می باشد و نیز مقادیر بالای فیبر موجود در آن باعث کاهش اشتها شده و با جلوگیری از پر خوری به لاغری و کاهش وزن کمک می کند.

جلوگیری از بیماری سرطان

دانشمندان کشف کردند که پاپایا و برگ های درخت آن ضد سرطان و ضد تومور بوده و برای پیشگیری و درمان انواع سرطان ها از جمله سرطان لوزالمعده و سرطان پروستات استفاده می شود.

جلوگیری از بیماری های قلبی

مقادیر بالای و یتامین های E،A،C موجود در این میوه برای پیشگیری از ابتلا به آترواسکلروزیس و بیماری های قلبی مفید هستند. به این صورت که مقادیر بالای کاروتنوئید های موجود در این میوه از چسبیدن کلسترول به دیواره ی رگ های خونی جلوگیری کرده و خطر حمله ی قلبی و سکته فلبی را کاهش می دهد.

شرایط پرورش پاپایا

خاک

خاک های لومی شنی برای کاشت این میوه مناسب هستند و PH مناسب برای رشد این میوه ۶٫۵ تا ۷ می باشد. درخت این میوه به یک خاک بسیار غنی از مواد آلی و مواد مغذی نیاز دارد. اگر خاک مزرعه شما خوب نیست می توانید یک چاله نیم متری حفر کنید و آن را با مخلوط خاک و کمپوست پر کنید. ( به خاک حاصلخیز با زهکشی مناسب نیاز دارد.)

 نور

این گیاه برای رشد و باروری بهتر نیاز به تور مستقیم آفتاب دارد و در مناطق گرمسیری به خوبی رشد می کند.

آبیاری

این گیاه به آبیاری زیادی نیاز دارد اما متاسفانه پاپایا مستعد ابتلا به پوسیدگی ریشه است. به خصوص در آب و هوای سرد آبدهی بیش از حد شایع ترین مشکل در پرورش این میوه است. پوسیدگی رسشه به درجه حرارت هوا  و سلامت و قدرت کلی گیاه بستگی دارد. به این نکته توجه داشته باشید در آب و هوای سرد بیش از حد آبیاری انجام ندهید. آبیاری ۷ تا ۱۰ روز یک بار کافی است.

 کود دهی

این گیاه به مواد غذایی زیادی مانند نیتروژن نیاز زیادی دارد. در واقع به طور منظم به گیاه پاپایا مواد مغذی یدهید. برای تغذیه گیاه می توانید از یک کود کامل مثل کود مرغی استفاده کنید و نیز از کمپوست برای تغذیه گیاه هم باید استفاده کنید.

زمان کاشت بذر

بهترین زمان برای کاشت بذر در نیمه های خرداد می باشد یعنی زمانی که دمای هوا ۳۵ درجه سانتی گراد می باشد.

نحوه پرورش پاپایاپرورش پاپایا

از طریق بذر

نحوه پرورش پاپایا از طریق کاشت بذر می باشد. به این صورت که خاک را به عمق ۱٫۲۵ سانتی متر حفر کنید و فاصله هر گودال ۵ سانتی متر باشد ( فاصله هر ردیف ۱۵ سانتی متر) و بعد درون آن دو بذر قرار دهید سپس آن را با یک لایه نازک کمپوست بپوشانید و بعد به آن مالچ اضافه کنید. بذر ها معمولا ۲ تا ۳ هفته بعد جوانه می زنند. بعد از این که جوانه ها کمی بزرگ تر شدند متوجه خواهید شد که کدام یک قوی تر است و جوانه ضعیف تر را حذف کنید.

جوانه های ضعیف را زمانی که کوچک هستند از زمین خارج کنید و یا اگر بزرگ شده اند آنها را از زمین قطع کنید و بهترین گیاه را نگه دارید. به این نکته توجه داشته باشید که در این مرحله شما باید نیمی از گیاهان کاشته شده را حفظ کنید.

گیاه پاپایا می تواند دارای خصوصیات جنس نر یا جنس ماده باشد. به این صورت که درخت هایی که میوه نمی دهند دارای خصوصیات جنس نر هستند.

رشد این گیاه در مناطق گرمسیر ۶ تا ۹ بعد از کاشت است و در مناظق نیمه گرمسیری رشد آن ۹ تا ۱۱ ماه طول خواهد کشید.

پرورش پاپایا در آب و هوای سرد

اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که تابستان های کوتاهی دارد فقط می توانید پاپایا را به عنوان یک گیاه زینتی نگه دارید. در این صورت شما می توانید بذر پاپایا را در یک گلدان بکارید و در مقابل یک پنجره آفتابی قرار دهید در واقع این گیاه در مناطق سرد به اندازه ای زنده نمی ماند که بتواند میوه تولید کند. این گیاه را باید در یک گلدان بزرگ کاشت و در زمستان آن را در یک جای گرم قرار داد.

مشکلات شایع در پرورش پاپایا

پوسیدگی ریشه در اثر آبیاری بیش از حد شایع ترین مشکل این گیاه می باشد. اگر هوا سرد باشد باید این گیاه خشک نگه داشته شود.

اگر شما در منطقه ای گرمسیر زندگی می کنید که باران های سیل آسا در آنجا می بارد، در هر فصل مرطوب بسیاری از گیاهان پاپایای بالغ از بین می روند و آنهایی که جوان تر هستند زنده می مانند.

باد های قوی یکی دیگر از دلایل آسیب رسان به این گیاه می باشد. این گیاه سیستم ریشه ای کم عمق دارد و هر چه سن آن بیشتر باشد وزنه تنه سنگین تر می شود و به راحتی با ضربه از زمین جدا می شود. در چنین حالتی باید دوباره کاشت مجدد انجام داد. بهتر است کاشت پاپایا از ابتدا در مکانی که از باد درمان است انجام شود.

مشکل دیگر پرندگان وحشی هستند زیرا آنها این میوه را دوست دارند. تنها راه حل این است که زمانی که رنگ میوه شروع به تغیر کرد آن را بچینید. آنها بعد از چیده شدن رسیده تر می شوند.

زمانی که درخت پاپایا خیلی بلند شود دسترسی به میوه سخت می شود و باید برای چیدن آنها از نردبان بالا رفت. همچنین هرچه درخت بلندتر شود کیفیت طعم میوه نیز کاهش پیدا می کند. در صورتی که درخت خیلی بلند شود بهتر است که آن را قطع کرد. بعد از قطع کردن تنه ممکن است دوباره رشد کند.

بهترین زمان برای قطع کردن تنه پاپایا در آب و هوای خشک است. تنه توخالی است و اگر با آب پر شود فاسد می شود. شما می توانید تنه را با یک پلاستیک بپوشانید و یا یک گلدان را به صورت وارونه روی آن قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید که آب و هوای گرم و مرطوب می تواند پوسیدگی را تشویق کند.

درختان جوان و قوی پاپایا کمتر تحت تاثیر حشرات و بیماری ها قرار می گیرند. همیشه درخت های جوان را نگه دارید و درخت های مسن تر که مستعد ابتلا به بیماری هستند را قطع کنید زیرا درختان مسن مشکلات زیادی به وجود می آورند. به این صورت که حشرات، ویروس ها و بیماری ها را از درخت می مکند و آنها را منتقل می کنند.

نحوه برداشت پاپایا

اوایل بهار زمان گلدهی این گیاه است و در تابستان یا پاییز زمان میوه دهی آن است به این صورت که، زمانی که رنگ آن از سبز به رنگ زرد و یا نارنجی تغییر کرد آن را با استفاده از چاقوی باغبانی برداشت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *