مقالات

نحوه پرورش لیچی

لیچی

در این مقاله از سایت ده مپ به شرایط و پرورش لیچی می پردازیم.

مبدا لیچی یا سرخالو کشور چین است. این میوه متعلق به تیره ی ناترکیان و راسته ناترک سانان است. پوست لیچی سرخ و چرم مانند و تیغ تیغی است و شبیه به توت فرنگی است. قسمت خوراکی آن سفید، شفاف، سفت و آبدار است و شکل آن از گرد و گاه بیضی و قطر آن از یک تا یک و نیم سانتی متر متغیر است.

تولیدکنندگان اصلی لیچی آسیای جنوب شرقی، شبه قاره هند، آفریقای جنوبی، چین است به این صورت که چین رتبه اول و هند رتبه دوم از تولید لیچی را به خود اختصاص داده اند.

خواص لیچی

جلوگیری از بیماری آنفولانزا

به دلیل وجود ترکیبات فنولیک و اولیگونول تکثیر ویروس آنفولانزا متوقف شده و از سرفه و سرماخوردگی نیز جلوگیری می کند.

جلوگیری از کشیدگی رگ های خونی

این میوه سرشار از پلی فنول بیوفلاونوییدی به نام روتین است. این ماده به استحکام رگ ها و کنترل کشیدگی غیرعادی رگ های خونی کمک می کند. این خاصیت همچنین در درمان بیماری هایی همچون واریکوسل و بواسیر نیز مفید می باشد.

درمان بیماری های پوستی

این میوه می تواند با علائم پیری و لکه های پوست را درمان کند. به این صورت که عامل اصلی ایجاد پیری، وجود رادیکال های آزاد است و ویتامین ث موجود در این میوه به عنوان یک آنتی اکسیدان با این رادیکال های آزاد مقابله می کند.

کاهش وزن

این میوه منبع عالی از فیبر است که نقش مهمی در کاهش وزن دارد. این میوه حاوی محتوای آب زیادی است و محتوای چربی ناچیزی دارد و این خاصیت آن را به یک میوه دلخواه برای کاهش وزن تبدیل می کند.

بهبود سلامت قلب

بیماران قلبی می توانند با مصرف این میوه بهره لازم را ببرند زیرا این میوه حاوی پلی فنول و بتا کاروتن است که به جلوگیری و کنترل بیماری های قلبی کمک می کند. بنابراین، این میوه برای بیماران قلبی و عروقی مفید است.

موثر در درمان سرطان

ترکیبات پلی فنولیک و پروآنتوسیانیدین موجود در این میوه بیش از ویتامین ث است که در خنثی سازی رادیکال های آزاد و محافظت از بدن موثر تر هستند. آنتی اکسیدان ها و فلاونوئید ها اثرات ضد سرطان دارند به خصوص تاثیر ویژه ای بر سرطان سینه دارند.

شرایط پرورش لیچی

زمان کاشت

اگر نهال در زمان مناسب خود کاشته نشود ممکن است نتیجه عکس بدهد. بهترین زمان برای کاشت نهال زمانی است گه گیاه در خواب به سر می برد به همین منظور در مناطق گرم، معتدل و نیمه سردسیر کاشت نهال در فصل پاییز انجام شود. به این نکته توجه داشته باشید که کاشت نهال در فصل پاییز به گونه ای باشد که با شروع فصل سرما ریشه نهال به محیط انس گرفته باشد.

در مناطق سردسیر کاشت نهال باید پس از فصل زمستان زمانی که سرما و باد از بین رفته است انجام شود.

نور

نهال های درخت این میوه توانایی سازگاری با محیط را دارند به این صورت که این نهال ها، با تابش نور مستقیم خورشید هیچ مشکلی ندارند اما اگر این نهال ها را برای اولین بار جلوی نور مستقیم خورشید قرار بدهید ممکن است در ابتدا صدمه ببینند اما بعد مدت کمی خود را با شرایط محیط سازگار می کنند.

خاک

این گیاه در خاک گلدان که کمی اسیدی باشد و با مالچ پوست درخت کاج مخلوط شده باشد رشد بهتری می تواند انجام دهد. به این نکته توجه داشته باشید که خاک اصلا نباید قلیایی باشد.

آبیاری

این گیاه به آبیاری زیاد و منظم در طول سال نیاز دارد. به این نکته توجه داشته باشید که گیاه این میوه دوره طبیعی خواب زمستانی ندارد و توصیه نمی شود که آبیاری در فصل زمستان متوقف شود.

دما و رطوبت

این گیاه رطوب بالا را دوست دارد به طوریکه در رطوبت بالا می تواند به خوبی رشد کند. این گیاه د ر فصل بهار شکوفه میزند و در اوایل فصل تابستان میوه می دهد. دمایی که در فصل زمستان برای این گیاه در نظر گرفته شده است بین ۰ تا ۷ درجه سانتی گراد است.

کود

از کود مایع استفاده کنید و دقت کنید که عملیات کود دهی را در فصل زمستان انجام ندهید.

آفات کش

زمانی که شته ها و کرم های ریز به درخت حمله کردند و گیاه را از تارهای کوچکی پوشانند برای جلوگیری از گسترش و شیوع آفت ها از آفت کش پیرتروم استفاده کنید.

نحوه کاشت و تکثیر درخت لیچی

پرورش لیچی

از طریق هسته لیچی

در ابتدا هسته های لیچی با آب شسته شود و درون دستمال کاغذی گذاشته شود این کار باعث می شود که هسته ها از پوسته میوه کاملا تمیز شوند. سپس هسته ها را به مدت ۳ روز در ظرف پر از آب قرار دهید این کار به جوانه زنی سریع هسته ها کمک می کند به این صورت که پوسته قهوه ای هسته ها ترک می خورد که خود نشانه ی جوانه زنی است. ( آب ظرف را در مدت ۳ روز، هر روز عوض کنید.)

گلدان را با خاکی پر کنید که میزان اسید آن بین ۵ تا ۵٫۵ باشد سپس هسته را در عمق ۲٫۵ سانتی متری از خاک گلدان قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید که گلدان را در طول فرایند جوانه زنی به دور از تابش مستقیم آفتاب قرار داده به این صورت که دما باید بین۲۱ تا ۲۹ درجه سانتی گراد باشد و هسته های لیپچی را یک روز در میان آبیاری کنید.

زمانی که هسته جوانه زد گلدان را به جایی منتقل کنید که مستقیم جلوی نور آفتاب باشد این کار به رشد سریع گیاه کمک می کند. سپس بعد از یک سال زمانی که ارتفاع گیاه به ۱۸ تا ۲۰ سانتی رسید گیاه را به زمین زراعی خود منتقل کنید.

خاک زمین باید به خوبی زهکشی شده باشد و ۲٫۵ سانتی متر کود آلی اضافه شود و هر هفته آبیاری شود به طوری که خاک رطوبت خود را از دست ندهد و مرطوب باشد.

نحوه برداشت لیچی

برداشت لیچی

درخت لیچی دارای میوه های گوشتی است. این میوه ها از نظر شکل شبیه به تخم مرغ یا قلب هستند. این میوه تا ۵ سانتی متر طول و ۴ سانتی متر عرض با وزن تقریبی ۲۰ گرم دارد. پوست نازک و محکم میوه هنگان نارس بودن سبز است و هنگام رسیدن به رنگ قرمز یا صورتی مایل به قرمز می رسد. پوسته این میوه صاف و یا از بافت هایی تیز پوشیده شده است. پوسته این میوه قابل خوردن نیست اما به راحتی پوستش کنده می شود تا به لایه ای از گوشت شفاف سفید میوه با بوی گل و رایحه معطر و شیرین برسید.

نباید این میوه را با دست کَند و برداشت کرد. بلکه شاخه های میوه ی این درخت را به وسیله دستگاه هرس زنی یا دستگاه میوه کَنی از درخت قطع کنید.

روی هر شاخه چندین میوه است که پس از برداشت محصول، پوست آن قهوه ای و خشک می شود. داخل قسمت گوشتی و خوراکی میوه یک دانه به رنگ قهوه ای تیره است که طول آن بین ۱ تا ۳.۳ سانتی متر و عرض ۰.۶ تا ۱.۲ سانتی متر است. ( درخت این میوه ۶ سال پس از کاشت طول می کشد تا رشد یابد.)

به این نکته توجه داشته باشید که هسته این میوه به هنگام برداشت دور از دسترس کودکانی که دچار سوء تغذیه هستند قرار گیرد زیرا هسته این میوه دارای مواد شیمیایی است که باعث پایین آمدن قتد خون می شود و می تواند باعث شیوع بیماری های جدی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *