مقالات

نحوه پرورش بادام زمینی

بادام زمینی

مبدا بادام زمینی نواحی گرمسیری قاره های آمریکا است به طوری که حدود ۲ تا ۳ هزار سال قبل از میلاد مسیح در کشور پرو که در شمال غربی آمریکا واقع شده است کشت بادام زمینی صورت می گرفت. در قرن شانزدهم این گیاه از غرب آفریقا وارد هندوستان شده است و این کشور تامین کننده ۵۵ درصد کل دانه های روغنی تهیه شده از بادام زمینی در جهان است.

کشت این گیاه اغلب به استان گیلان محدود شده است به طوری که ۸۰ درصد بادام زمینی ایران در شهرستان آستانه اشرفیه تولید می شود.

طبع و خواص بادام زمینی

طبع این گیاه گرم و تر است.
مبارزه با افسردگی به دلیل وجود تریپتفون .
مبارزه با آلزایمر به دلیل وجود ویتامین B3 .
مبارزه با سرطان روده به دلیل وجود پلی فنولیک.
استحکام استخوان به دلیل وجود آهن و کلسیم فراوان.

شرایط پرورش بادام زمینی

۱. خاک : این گیاه به خاک هایی با بافت شنی، لومی و لومی شنی نیاز دارد زیرا این گونه بافت ها از زهکشی مناسبی برخورد دارند. حداقل درجه حرارت خاک برای جوانه زدن بادام زمینی حدود ۱۰ درجه سانتی گراد است.

۲. دما : دمای ایده آل برای کاشت این گیاه ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد بوده و این گیاه تا دمای ۳۵ درجه سانتی گراد را نیز تحمل می کند.

۳. آبیاری : رطوبت خاک را همواره تامین کنید به عبارت دیگر این گیاه نیازمند آبیاری منظم و مکرر است البته به این نکته توجه داشته باشید که بستر حالت غرقابی نیابد.

۴. نور : نور مناسب و زیاد از شرایط ایده آل برای رشد این گیاه است به طوریکه این گیاه حداقل ۸ ساعت نور مستقیم خورشید نیاز دارد.

۵. کودهی : برای این گیاه از نمونه کودهای غنی شده از کلسیم استفاده کنید.

۶. زمان کاشت : بهترین زمان برای کاشت این گیاه  اواخر اسفند ماه تا ابتدای اردیبهشت است زیرا این زمان برای جلوگیری از سرما زدگی گیاه اهمیت دارد. ( دوره رشد این گیاه بین ۴ تا ۵ ماه است.)

نحوه کاشت بادام زمینی

ابتدا خاک بستر کشت را شخم زده و به عمق ۱۵ ساننی متر با کود مخلوط نمایید. ردیف هایی با فاصله ۱ متر از هم ایجاد کنید و بذرها را با فاصله ۱۵ الی ۲۰ سانتی متر از هم و در عمق ۵ الی ۷ سانتی متری بکارید. بستر کشت را به خوبی آبیاری نمایید. دوره رشد این گیاه نسبتا طولانی بوده و به ۱۰۰ الی ۱۵۰ روز زمان نیازمند می باشد.

میزان بذر مصرفی از بادام زمینی در هر متر مربع زمین حدود ۶ الی ۱۰ گرم می باشد

نحوه برداشت بادام زمینیپرورش بادام زمینی

قیل از اولین سرمای پاییزی باید بادام زمینی ها را برداشت کنید زیرا این گیاه به سرما حساس است. زمانی که گیاه زرد شده و به طرف زمین خم شده است آن را با استفاده از چنگک باغبانی به بیرون بکشید و از ریشه بلند کنید سپس خاک های روی ریشه را تکان دهید.( گیاه سالم معمولا حدود ۳۰ تا ۵۰ بادام زمینی تولید می کند.)

شرایط نگهداری بادام زمینی

۱. خاک : زمانی که ارتفاع گیاهان به ۲۴ سانتی متر سید، باید به آرامی و با دقت خاک اطراف پایه هر گیاه را نرم کنید.

۲. مالچ : برای جلوگیری از رشد علف های هرز از مالچ استفاده کنید. علاوه بر این مالچ باعث حفظ رطوبت و نرمی خاک می شود.

۳. آبیاری : معولا ۵ سانتی متر آبیاری در هر هفته صورت بگیرد.

۴. اجتناب از کود های نیتروژن دار : بادام زمینی نیتروژن مورد نیاز خود را تامین می کند. افزودن نیتروژن باعث انبوه شدن گیاه و ضخیم شدن برگ ها و کاهش عملکرد میوه می شود. هنگامی که گیاه شروع به تولید گل می کند، می توانید آنها را با کود غنی از کلسیم کودهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *