مقالات

نحوه پرورش زرد آلو

زرد آلو

زرد آلو از خانواده گلسرخیان می باشد و در اوایل قرن میلادی وارد آسیا و اروپا شد. مبدا این میوه شمال غربی چین است که بیش از 4000 سال زردآلو کشت می کند. البته در برخی از منابع، مبدا این میوه را کشورهای ایران، ارمنستان و مصر ذکر کرده اند. مهم ترین کشور های تولید کننده این میوه ترکیه ، ایتالیا، اسپانیا، یونان و آمریکا است.

مهم ترین استان هایی که در ایران زرد آلو تولید می کنند شامل استان سمنان ، استان آذربایجان شرقی و استان یزد است.

زرد آلو به دلیل فیبری که دارد باعث درمان یبوست و نفخ می شود. علاوه بر این، این میوه به دلیل دارا بودن اسید سالسیلیک برای درمان بیماری های پوستی مفید است و ویتانین A موجود در این میوه باعث بهبود بینایی می شود.

کاشت زرد آلو

زمان کاشت زرد آلو در مناطق معتدل در فصل پاییز است و زمان کاشت این درخت در مناطق سردسیر در اوخر زمستان و یا اوایل بهار است. ( درخت زرد آلو 3 تا 4 سال طول می کشد تا میوه دهد.)

1. آماده سازی هسته زرد آلو : در ابتدا 3 الی 4 عدد از هسته زرد آلو را به آرامی از میوه اش در بیاورید و آنها را خوب بشورید. بعد به مدت یک شبانه روز هسته را داخل آب بگذارید تا قسمت سفت هسته به خوبی جدا شود. بعد از گذشت 24 ساعت هسته ها را از آب خارج کنید و آنها را داخل دستمال نخی مرطوب بگدارید. سپس دستمال را داخل یک کیسه پلاستیکی گذاشته و در پلاستیک را به خوبی بندید. ( دستمال نباید خیلی خیس باشد فقط باید مرطوب باشد.)

به جای استفاده از دستمال نخی مرطوب ، هسته ها را می توانید داخل مخلوطی مرطوب از خاک کود های گیاهی، شن، ماسه و پیت ماس قرار دهید سپس همانگونه که در بالا گفتیم درون پلاستیک قرار دهید.

2. دمای مورد نیاز برای جوانه زنی : هسته های گذاشته شده درون پلاستیک را به مدت 90 روز در دمای 5 درجه سانتی گراد نگهداری کنید به این ترتیب هسته ها را برای مدت 3 ماه در داخل یخچال قرار دهید. در طول مدتی که هسته ها در یجچال نگهداری می شود نباید بگذارید که محل آنها خشک بماند. با استفاده از روش غبار باشی محل آنها را مرطوب نگه دارید.

3. زمان کاشت هسته ها در خاک : کم کم با گذشت دوره سرما دهی، باید اقدام به کاشت هسته زرد آلو  کرد. ( بهتر است تا زمانی که هسته ها به جوانه های کوچکی تبدیل شوند آنها را داخل گلدان پرورش دهید و بعد از رشد جوانه های کوچک آنها را در خاک باغ بکارید و گلدان را در دمای 20 درجه سانتی گراد قرار دهید.)

4.  ابعاد گودال: ابعاد گودال حفرشده باید 2 الی 3 برابر قطر هسته زرد آلو باشد.

5. شرایط خاک : خاک زرد آلو باید ترکیبی از خاک لومی، خاک برگ ، و شن باشد.

6. شرایط آبیاری : این میوه در آبیاری قطره ای به حدود 5 تا 6 هزار متر مکعب آب نیاز دارد.

7. نوع کود : این درخت هنگام کاشت به ازاء هر هکتار حدود 20 تن کود دامی نیاز دارد.

نحوه پرورش زرد آلو

نحوه برداشت

زمانی که رنگ میوه به رنگ زرد تغییر کرد آن را با دست از ساقه جدا کنید معولا زمان برداشت نیمه دوم اردیبهشت تا اواخر خرداد ماه است.

شرایط نگهداری

1. زمان سم پاشی : فروردین یا اردیبهشت ماه ، وقتی که غنچه ها در حال شکوفا شدن هستند درخت را برای جلوگیری از آفت ها سم پاشی کنید.

2. زمان کودهی : زمانی که درخت دارای نشانه های کمبود مواد غذایی بود به آن کود اضافه کنید در غیر این صورت به درخت کود اضافه نکنید.

3. نور : نور کامل و مستقیم آفتاب برای رشد کامل این درخت لازم است. این درخت حداقل 8 ساعت به صورت روزانه به نور کامل آفتاب نیاز دارد.

4. مقدار سرمای مورد نیاز : این درخت سیصد تا نهصد ساعت به دمای زیر 7 درجه نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *