مقالات

نحوه پرورش آواکادو

نحوه پرورش آواکادو

تاریخچه آواکادو

آواکادو در گونه گیاهان گل دار طبقه بندی شده است و سرچشمه ی آن کشور مکزیک است و زمان تولید آواکادو به ۱۰۰۰۰ قبل از میلاد بر می گردد. آواکادو  در دهه ی ۴۰ شمسی از اکوادور وارد ایران شد. در ایران ببیش از ۵۰ هکتار در شمال کشور به باغهای آواکادو اختصاص دارد و هر سال حدود ۱۰۰ تن میوه تولید می شود.

نحوه کاشت آواکادو

۱٫ شرایط آب وهوایی: این درخت در شرایط استوایی و مدیترانه رشد می کند.

۲٫شرایط دمایی: دما برای رشد محصول برابر ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتی گراد باشد. گرمای بیش از حد باشد باعث کاهش فتوسنتز شده و عملکرد کاهش می یابد. در زمان گلدهی دمای هوا در روز کمتر از ۱۷ و شب کمتر از ۱۲ باشد گلها آسیب دیده و در صد تشکیل میوه کاهش شدیدی خواهد یافت.

۳٫ شرایط خاک:این میوه می تواند در انواع خاک ها رشد کند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که PH خاک بین ۵ تا ۷ باشد. از آنجایی که درخت این میوه به پوسیدگیهای ریشه حساسیت زیادی دارد خاک باید به خوبی زهکشی شده باشد. علاوه بر این، آواکادو از نظر تحمل به شوری در گروه حساس قرار دارد.

۴٫ شرایط آبیاری: میزان آبیاری آواکادو به خاک آن بستگی دارد اگر سطح خاک خشک شده باشد باید آبیاری کرد و فقط سطح خاک را مرطوب کرد و به این نکته توجه داشته باشید که آبیاری زیاد مضرر است.

۵٫ روش کاشت آواکادو از طریق بذر

۵٫۱ هسته این میوه را با احتیاط از پوستش خارج کنید. دقت کنید که موقع خارج کردن هسته آسیببی به هسته وارد نشود.

۵٫۲ هسته را به آرامی با آب تمیز کنید و پرزهای میوه را از آن جدا کنید. (لایه قهوه ای رنگ دانه را از ین نبرید.)

۵٫۳ هسته را به مدت یک شب در هوای آزاد روی دستمال کاغذی قرار دهید تا پوسته آن خشک شود. سپس پوسته را به آرامی از آن جدا کنید.

۵٫۴ هسته این میوه دو قسمت است ( یک قسمت برآمده است و  قسمت دیگر باریک و کشیده است). باید هسته را از قسمتی که مسطح و کشیده است داخل  لیوان آب کنید ( ریشه خارج می شود) و قسمت برآمده که قرار است( ساقه از آن خارج شود )در آب نباشد به عبارت دیگر نبمی از هسته که باریک و کشیده است  در آب باشد و نیمی دیگر بیرون از آب. با استفاده از خلال دندان می توان آواکادو را در لبه ی لیوان گذاشت. ( از لیوان شیشه ای استفاده کنید)

۵٫۵ میزان آب را طوری تنظیم کنید که یک دوم تا یک سوم هسته داخل آب باشد.

۵٫۶ لیوان را در محیطی کم نور در دمای ۲۲ تا ۲۴ درجه سانتی گراد قرار دهید.

۵٫۷ آب لیوان را هر ۲ تا ۵ روز یک بار عوض کنید تا از رشد قارچ ها جلوگیری کند.

۵٫۸ به طور کل ۲ یا ۴ هفته طول می کشد تا هسته جوانه بزند در بعضی مواقع تا ۸ هفته طول می کشد.

۵٫۹ زمانی که میزان ریشه بیشتر شد و تمام فضای لیوان را پر کرد در آن زمان ساقه را از بالای هسته جدا کنید.

۵٫۱۰ ساقه ( نهال آواکادو) داخل گلدان بگذارید. گلدان باید سفالی و در قطر ۱۰ تا ۲۵ سانتی متر باشد و گلدان را از خاک پوسیده برگ پر کنید و وسط آن حفره ای ایجاد کنید و نهال را بکارید.

نحوه پرورش آواکادو

۵٫۱۱ هنگامی که طول گیاه به ۱۵ سانتی متر رسید دو برگ انتهایی ساقه را جدا کنید زیرا این کار باعث رشد برگ های جانبی و پرپشتی گیاه می شود.

۵٫۱۲  زمانی که آواکادو به خوبی رشد کرد و برگ های جانبی اش درآمد. آن را به داخل خاک منتقل کنید.( بین ۶ تا ۷ سال میوه می دهد)

نحوه برداشت

زمانی که پوسته آواکادو نرم و به رنگ سبز ، قهوه ای پر رنگ باشد باید به وسیله ی چاقوی کشاورزی از طریق ساقه آن برداشت شود.

شرایط نگهداری از آواکادو

۱٫ نور مستقیم آفتاب برای این نوع درخت مضرر است زیرا پوست تنه این درخت بسیار نازک است به عبارت دیگر این درخت زیر سایه دیگر درختان رشد می کند.

۲٫ برای تقویت خاک از کود کمپوست گیاهی استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *