مقالات

نحوه پرورش سیب

تاریخچه سیب

سیب از خانواده گلسرخیان است و پس از هزار سال کشت در آسیا و اروپا، توسط مهاجران اروپایی به آمریکای شمالی برده شده است.  در قرن نوردهم میلادی مردم آمریکا در سال ۳۲ گالون آب سیب می خوردند اما در طول ۴۰ سل گذشته مردم آمریکا علاقه خود را نسبت به سبب از دست دادن  و موز را جایگزین آن کردند  به عبارت دیگر مصرف موز بیشتر از مصرف سیب در آمریکا شد. در اوایل قرن یستم میلادی  مهاجران آلمانی آبجویی درست کردند که بازار شراب سیب را از بین برد و درسال ۱۹۱۹ قانون منع فروش مشروبات الکی، مصرف شراب سیب را منع کرد.

چین اصلی ترین تولید کننده این میوه در جهان بوده و بیش از نیمی از سیب کل دنیا را تولید می کند. آمریکا به عنوان دومین کشور تولید کننده در جهان قرار دارد. در کشور ایران این درخت به صورت وحشی در جنگل های شمال وجود دارد.

فواید سیب

۱٫ ۲۳ درصد خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

۲٫ جلوگیری از بیماری پارکینگسون.

۳٫ خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.

۴٫ بالابردن سلامتی قلب.

۵٫ بالابردن سیستم ایمنی بدن.

۶٫ سم زدایی از کبد.

 نحوه کاشت سیب

۱.نحوه قاچ کردن سیب : میوه  را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و هسته هایش را در بیاورید. برای کاشت درخت به چندتا هسته نیاز است و به یاد داشته باشید که ۳۰درصد هسته ها جوانه خواهند زد.

۲٫آماده سازی هسته ها برای جوانه زدن: هسته ها را داخل دستمال کاغذی گذاشته و روی آنها را با دستمال کاغذی بپوشانید. و در آخر دستمال کاغذی را مرطوب کرده و درون کیسه پلاستیکی

بگذارید و در کیسه را محکم ببندید و آن را داخل یخچال بگذارید. حدودا بعد از یک ماه هسته ها جوانه خواهند زد. این نکته را به یاد داشته باشید که هر هفته دستمال را چک کنید تا مرطوب باشد و اگر دیدید که خشک است آن را با آب مرطوب کنید.

۳٫نشانه کاشتن: هسته ها جوانه کوچکی سفید رنگی خواهند زد که این نشانه ای است برای آمادگی آنها برای کاشتن در خاک.

۴٫کاشتن جوانه ها: زمانی که هسته ها جوانه زدن آنها را داخل هر نوع گلدانی که می خواهید به عمق ۱ یا ۲ متر بکارید. گلدان را مستقیما جلوی نور آفتاب قرار دهید و نگذارید خاک آن خشک شود و همیشه خاکش را مرطوب نگه دارید. از کود گیاهی برای کاشتن جوانه ها استفاده شود.( در هر گلدان دو بذر)

۵٫پیوند زدن جوانه ها: این مرحله یکی از مهم ترین مراحل در کاشتن درخت است. زمانی که جوانه های درخت سیب به ارتفاع ۳۰تا۶۰سانتی متر رسید آنها را با روش پیوند زبانه ای پیوند بزنید.( این روش یکی از کاربردترین روش برای درخت سیب محسوب می شود) وبعد آنها را داخل باغ بکارید.

۶٫شرایط خاک: خاک باید حاصلخیز و دارای مواد آلی باشد و خاک را به عمق ۶۰سانتی متر حفر کنید و آنها را در فاصله ۱ تا ۲ متر از یکدیگر بکارید.(درخت با گذراندن ۴سال متوالی و وارد شدن به ۵سالگی می تواند به بار بشیند)

 ۷٫زمان کاشت: فصل بهار بهترین فصل برای کاشت این نوع درخت است.

 ۸٫شرایط آب و هوایی: درختان  به آفتاب زیادی نیاز دارند و باید روزی ۶ساعت به آن آفتاب بتابد.

۹٫شرایط آبیای: درخت را هفته ای دو مرتبه به طور متناوب آبیاری کنید و به این نکته توجه داشته باشید که پس از باریدن باران لازم نیست درخت را آب دهید.

نحوه پرورش سیب

 

نحوه برداشت سیب

۱٫روش سنتی: استفاده از نردبان های سه شاخه که به گونه ای طراحی شده اند که بین شاخه ها  ثابت بمانند تا کشاورزان بتوانند به راحتی با دست میوه ها را بچینند.

۲٫روش مکانیکی: استفاده از دستگاه های مکانیکی که نیروی مکش بالایی دارند و قادر هستند روزانه ۵۰۰الی۱۰۰۰کیلوگرم میوه را برداشت کنند.

نکات نگهداری سیب

۱.مالچ پاشی: پاشیدن مالچ دور پایه درخت  باعث تنظیم دمای خاک می شود و از زیاد گرم شدن و سرد شدن ریشه جلوگیری می کند به این نکته توجه داشته باشید که مالچ را به صورت دایره وار دور پایه درخت سیب بپاشید.

۲٫هرس: نیاز به هرس کردن درخت های سیب جوان نیست.

۳٫دمای نگهداری سیب: پس از برداشت محصول آنها را باید در دمای بین ۰ تا ۷درجه ی سانتی گراد نگهداری شوند. میوه ها در این دما می توانند تا شش ماه سالم بمانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *