بیمه

بیمه عمر- ده مپ

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری دو بخش اصلی سرمایه‌گذاری اقتصادی و پوشش‌های بیمه‌ای دارد. 

بخش بیمه‌ای آن شامل پوشش‌های فوت طبیعی، فوت براثر حادثه، ازکارافتادگی و بیماری‌های خاص است و بخش سرمایه‌گذاری آن شامل پرداخت سود تضمینی و مشارکتی، پرداخت سرمایه و پرداخت وام بدون‌ضامن می‌شود. 

در ادامه شرایط، هزینه و استعلام بیمه عمر را بررسی می‌کنیم.

طرح های بیمه عمر

بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی

در این بیمه افرادی که از موسسات اعتباری یا بانک‌ها وام دریافت کرده‌اند، اگر در طول مدت وام فوت کنند، پرداخت بقیه اقساط وام آن‌ها (به صورت یک‌جا) به عهده بیمه ایران خواهد بود و وثیقه وام بعد از فوت بیمه‌شده آزاد خواهد شد.

بیمه عمر زمانی انفرادی

در این نوع بیمه اگر فرد تا پایان مدت بیمه‌نامه در قید حیات باشد، بیمه‌گر تعهدی برای پرداخت به او ندارد و حق بیمه‌ها هم قابل برگشت نیست. از ویژگی‌های این طرح، ناچیز بودن حق بیمه آن است.

بیمه تمام عمر انفرادی

این نوع بیمه یکی از انواع بیمه‌های عمر  که در آن، فرد بیمه‌شده در هر زمان و به هر علت فوت شود، شرکت بیمه باید مجموع سرمایه را به استفاده کننده پرداخت کند

بیمه تأمین آتیه فرزندان

هدف از این بیمه این است که فرزندانمان در آینده با مشکلات مالی برای کار، ازدواج و… روبه‌رو نشوند. فرزندان می‌توانند از بدو تولد از این بیمه استفاده کنند.

بیمه تأمین هزینه جهیزیه

هدف از این بیمه‌نامه تأمین سرمایه برای تهیه جهیزیه فرزندان دختر در هر خانواده است. این بیمه را پدر، مادر و هر فرد دیگری می‌تواند برای دختر خود تهیه کند.

بیمه جامع زندگی

بیمه جامع زندگی یکی از طرح‌های نسبتاً جدید بیمه عمر  است اما در حال حاضر صدور آن انجام نمی‌شود؛ چون طرح‌های جدیدتر بیمه عمر یعنی طرح مان و طرح سپاس، پوشش‌های کامل‌تر و بهتری نسبت به طرح جامع زندگی دارد. 

بیمه مان

طرح بیمه مان یکی از جدیدترین طرح‌های بیمه عمر است که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. 

این طرح یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است و هر شخصی با هر میزان درآمدی می‌تواند از آن استفاده کند. 

شما می‌توانید با پرداخت یک مبلغ مشخص در مدت زمان تعیین شده، بیمه عمر مان را برای خود و خانواده‌تان تهیه کنید تا در پایان مدت قرارداد، پس‌انداز خود را به اضافه سود آن، از بیمه دریافت کنید. چه به صورت یک‌جا و چه به صورت مستمی مادام العمر.

همچنین در بیمه عمر مان پوشش‌های فوت طبیعی، فوت در اثر حادثه، نقص عضو ناشی از حادثه، ازکارافتادگی، هزینه پزشکی ناشی از حادثه و بیماری‌های خاص ارائه می‌شود.

پوشش‌های بیمه عمر


  • امکان دریافت مستمری بازنشستگی بعد از 50 سالگی و در صورت پرداخت حداقل 10 سال حق بیمه. این پوشش ویژه طرح مان بیمه عمر است و میزان مستمری به اندوخته و انتخاب فرد بستگی دارد.
  • امکان دریافت سرمایه فوت عادی تا سقف 500 میلیون تومان و سرمایه فوت در اثر حادثه تا سقف یک میلیارد تومان توسط ذی‌نغعان تعیین شده در بیمه‌نامه. (پوشش فوت)
  • امکان دریافت غرامت ازکارافتادگی ناشی از حادثه به مدت 10 سال و به میزان ۱ تا 3 برابر آخرین حق بیمه پرداختی. (پوشش ازکارافتادگی)
  • پرداخت تا سقف 20 میلیون تومان به صورت بلاعوض در صورت مبتلا شدن فرد به بیماری‌های خاص شامل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی بدن (پوشش امراض خاص)
  • پرداخت تا سقف 30 میلیون تومان به صورت بلاعوض در صورت مبتلا شدن فرد بیمه‌شده به بیماری سرطان (پوشش سرطان)
  • امکان دریافت وام تا ۹۰ درصد ارزش بیمه‌نامه و بدون نیاز به ضامن، بعد از گذشت دو سال از شروع بیمه‌نامه

مزایای بیمه عمر (طرح مان)


در میان طرح‌های جدید بیمه عمر ایران، بیمه مان نسبت به طرح جامع زندگی پوشش‌های بیشتری و سقف تعهدات بالاتری دارد. 

سود بیمه عمر


در تمام بیمه‌های عمر ، سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به اندوخته بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد.

سود تضمینی همان سودی است که بیمه مرکزی آن را تعیین می‌کند و حداقل سود ارائه شده برای بیمه‌نامه‌های عمر است. سود تضمینی بیمه عمر در دو سال اول 16 درصد، دو سال دوم 13 درصد و سال‌های بعد 10 درصد است.

سود مشارکت در منافع سود متغیری است که میزان آن در شرکت‌های بیمه مختلف یکسان نیست. برای انتخاب بهترین بیمه عمر می‌توان سود مشارکت در منافعی را که شرکت‌های بیمه در سال‌های قبل پرداخت کرده‌اند با هم مقایسه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *