مقالات

زعفران: آنچه درباره گرانترین ادویه جهان باید بدانیم

زعفران: آنچه درباره گرانترین ادویه جهان باید بدانیم

 زعفران همواره یکی از ادویه های گران قیمت جهان می باشد که به دلیل رنگ طلایی و طعم غنی و متفاوت آن ، ارزش بسیار زیادی دارد.

زعفران به معنای واقعی کلمه نور چشمی پخت و پز می باشد ، با رنگ نارنجی خود ، رنگ و بوی خاصی را برای هر ظرف به ارمغان می آورد – و همچنین گرانترین ادویه در جهان می باشد.

زعفران. همانطور که از نامش پیداست به نظر می رسد که عجیب و غریب ، جذاب و وسوسه انگیز باشد. رشته های قرمز با ته رنگ زرد ؛ زیبایی آتشینی که انسانها هزاران سال است که نتوانسته اند در برابر آن مقاومت کنند. بیشتر مردم می دانند کهپیاز های زعفران به راحتی قابل کشت هستند. آنها به طور طبیعی سرسخت هستند و به طور طبیعی نیز در برابر حشرات و بیماری ها مقاوم هستند. و گران است ، اما بسیاری از آنها هرگز فرصتی برای تجربه جذابیت های ظریف و پیچیده آن نداشته اند. برای این افراد ، امیدواریم با کمی توضیح در مورد تاریخچه و ویژگی های این ادویه با ارزش ، بتوانیم در ترغیب آنها برای تصمیم گیری به منظور تجربه این ادویه شگفت انگیز کمک کنیم.زعفران

زعفران چیست

 

زعفران با نام علمی کروکوس ساتیووس Crocus Sativus  از خانواده زنبقیان Iridaceae  است  که خواص زیادی از قبیل دارویی و رنگ غذایی دارد. زعفران  گیاهی است چند ساله که دارای پیاز کروی و پوشیده از یک غشای قهوه ای رنگ می باشد. دارای ساقه و شش گلبرگ با رنگ بنفش و ۳ رشته کلاله با رنگ قرمز که همان زعفران تجارتی را تشکیل می دهد، می باشد.

زعفران بطور عمده در ایران کشت می شود ، اما در اسپانیا ، فرانسه ، ایتالیا (در قسمت های پایین دامنه آپنینی) و مناطقی از هند نیز کشت می شود. یک محصولی که با زحمت زیاد همراه است ، سه کلاله از هر گل با دقت دستچین شده و به دست می آید ، روی سینی ها پهن می شوند و به عنوان یک طعم دهنده و رنگ آمیزی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند ، روی آتش های زغال چوب خشک می شوند. یک پوند (۰٫۴۵ کیلوگرم) زعفران از ۷۵۰۰۰ شکوفه بوجود می آید . زعفران حاوی ۵/۰ تا ۱ درصد روغن ضروری است که جزء اصلی آن پیکروکروسین می باشد که ماده رنگ آمیزی کروسین است.

 

نحوه پرورش زعفران

 

مرحله اول: آماده سازی شرایط برای کاشت

پیاز زعفران را خریداری کنید . گیاه زعفران گلدار بنفش از درون ساقه پیاز مانند خود (که شبیه لامپ است) رشد می کند. این ساقه ها قبل از کاشت باید تازه خریداری شوند. می توانید آنها را بصورت آنلاین سفارش دهید یا آنها را از یک گلخانه محلی خریداری کنید .

پیاز زعفران در مناطق سرسخت بهتر رشد می کند .

گلخانه های محلی در این مناطق به احتمال زیاد می توانند از پیاز های زعفران نگهداری کنند.

خاکی حاصلخیز که از آب و نور کافی برخوردار باشد و قابل کاشت باشد پیدا کنید. مساحتی از زمین را انتخاب کنید که مقدار مناسبی از نور مستقیم خورشید دریافت کند. حتماً زمین را شخم بزنید تا اطمینان حاصل کنید که خیلی سفت و سخت نیست .  پیاز زعفران ممکن است در صورت غوطه ور شدن در آب زیاد از بین بروند ، بنابراین شما به خاکی نیاز دارید که به طور موثری آب آن تخلیه شود.

به منظور شل کردن آن می توانید قبل از کاشت خاک را شخم بزنید .

خاک را با مواد آلی آماده کنید. مکانی که پیاز های خود را کاشته اید ، شخم بزنید و مواد آلی را ۱۰ اینچ (۲۵ سانتی متر) در اعماق خاک قرار دهید. می توانید از کمپوست ، کود گیاهی( ذغال سنگ نارس) یا برگهای ریز ریز شده استفاده کنید. این موارد ، ماده مغذی لازم برای زنده ماندن پیاز زعفران در طول زمستان را فراهم می کند.

 

به عنوان یک جایگزین ، پیاز خود را در چندین ظرف بکارید.پیاز زعفران

 

اگر جوندگان یا سایر آفات یک مشکل رایج برای باغ شما محسوب می شوند ، کاشت پیاز زعفران در ظروف ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. به جعبه های پلاستیکی شیر ، پارچه مخصوص علفهای هرز ، نوار چسب و خاک سطحی احتیاج خواهید داشت.

مطمئن شوید که ظروف دارای سوراخ هایی مخصوص تخلیه را انتخاب کرده یا در صورت نداشتن سوراخ برای آنها سوراخ اضافه کنید.

جعبه های پلاستیکی شیر را با پارچه مخصوص علفهای هرز هم تراز کرده و با نوار چسب ایمنی آنها را حفظ کنید.

جعبه های شیر خود را با حدود ۵ اینچ (۱۳ سانتی متر) خاک سطحی پر کنید.

پیش از یخ زدن زمین ، پیاز زعفران خود را بکارید. برای کسب بهترین نتیجه ، شما باید ۶ تا ۸ هفته قبل از اولین یخبندان عمیق فصل ، پیاز های خود را بکارید. بسته به آب و هوای شما (و نیمکره) ، ممکن است در حدود اکتبر یا نوامبر باشد.

در صورتی که برای تعیین زمان یخبندان عمیق در منطقه خود نیاز به کمک دارید ، از تقویم مربوط به کشاورزی استفاده کنید یا از باغبانان محله خود سوال بپرسید .

 

مرحله دوم: کاشت پیاز های خودزعفران

 

پیازهای زعفران را به صورت خوشه ای بکارید. به جای کاشت آنها در یک ردیف ، پیاز های زعفران شما در خوشه ها بهتر رشد می کنند. پیاز زعفران خود را تقریباً به فاصله ۳ اینچ (۷٫۶ سانتی متر) از یکدیگر قرار دهید و آنها را در خوشه های ۱۰ تا ۱۲ تایی قرار دهید.

اگر از جعبه استفاده می کنید ، هر جعبه شیر می تواند ۱ گروه ۱۰ تا ۱۲ تایی پیاز را در خود نگه دارد.

پیازها را ۳ تا ۴ اینچ (۷/۶ – ۱۰٫۲ سانتی متر) در عمق خاک بکارید. برای حفر گودال های کوچک که تقریباً ۳ تا ۴ اینچ (۷٫۶ تا ۱۰٫۲ سانتی متر) عمق دارند ، از یک کج بیل استفاده کنید. هر یک از پیاز ها را در هر گودال به این صورت که انتهای نوک تیز آنها به سمت بالا قرار داشته باشد بکارید و در هر سوراخ یک حلقه قرار دهید. پیازها را با خاک بپوشانید.

در صورت استفاده از جعبه ، پیاز خود را در بالای ۵ اینچ (۱۳ سانتی متر) خاکی که قبلاً به ظرف اضافه کرده اید قرار دهید. سپس پیاز های خود را با ۲ اینچ دیگر (۵٫۱ سانتی متر) خاک بپوشانید.

پیاز های خود را در طول فصل پاییز آبیاری کنید.

پاییز فصل رشد پیاز های زعفران شما است. در طی این مدت ، مرطوب نگه داشتن خاک بسیار مهم است ، اما سعی کنید که آنها را در آب غوطه ور نکنید.

پیاز های خود را یک تا دو بار در هفته آبیاری کنید.

چندین بار در هفته ، ۲ انگشت خود را در خاک وارد کنید تا رطوبت آن را محاسبه کنید.

اگر آب ساکن بیشتر از یک روز بعد از آبیاری وجود دارد ، فقط یک بار در هفته آبیاری را ادامه دهید.

اگر خاک شما طی یک روز کاملاً خشک می شود ، ۳ بار در هفته آبیاری کنید.

قسمت دوم زعفران

 

در هر فصل یکبار از کود استفاده کنید. اگر در منطقه ای با بهار کوتاه و گرم زندگی می کنید ، کود را در اوایل فصل پاییز به پای پیازهای خود بریزید. اگر در منطقه ای با بهار معتدل و طولانی زندگی می کنید ، کود را بلافاصله بعد از گل دادن به پای پیاز های خود بریزید. این امر به شما کمک می کند تا پیازهای زعفران شما کربوهیدرات فراوانی ایجاد کنند تا به آنها کمک کنند تا سال بعد زنده بمانند.

استخوان کوبیده ، کمپوست یا کود حیوان پیر ، گزینه های خوبی هستند.

 

برداشت زعفران

صبور باشید. پیاز های زعفران به راحتی قابل کشت هستند. آنها به طور طبیعی سرسخت هستند و به طور طبیعی نیز در برابر حشرات و بیماری ها مقاوم هستند. مشکل این است که هر پیاز فقط یک گل تولید می کند و هر گل فقط سه عدد کلاله زعفران تولید می کند. در پایان برداشت ، فقط مقدار کمی زعفران قابل استفاده را برداشت خواهید کرد .

اگرچه گلهای پیاز ۶ تا ۸ هفته پس از کاشت پیازهای شما باید ظاهر شوند ، اما بعضی اوقات گل ها تا پاییز بعدی ظاهر نمی شوند ، یک سال کامل پس از کاشت پیاز های شما.

در بعضی موارد ، کاشت در بهار ممکن است در پاییز گل بدهند.

کلاله ها را از هر پیاز جدا کنید. در مرکز هر گل زعفران بنفش ، باید ۳ گل کلاله نارنجی-قرمز پیدا کنید. منتظر یک روز آفتابی باشید که گلها کاملاً باز شوند و با استفاده از انگشتان دست خود این کلاله ها را از هر شکوفه زعفران خود با دقت جدا کنید.

زعفران خود را خشک کرده و ذخیره کنید.زعفران خشک

هنگامی که تمام کلاله های زعفران را با دقت جدا کردید ، آنها را روی حوله های کاغذی در جای خشک و گرم قرار دهید. آنها را به مدت یک تا سه روز به حال خود ره کنید تا کاملا خشک شوند.

زعفران خشک را باید در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

شما می توانید زعفران را به مدت ۵ سال در یک ظرفی که هوا نتواند در آن نفوذ کند ، نگهداری کنید.

در زمان پخت و پز غذاهای مختلف ، از زعفران استفاده کنید. هنگامی که شما آماده استفاده از زعفران خود هستید ، کلاله های خشک شده را در مایع گرم (مانند شیر ، آب یا آبگوشت) به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بخیسانید. هم مایع و هم کلاله را به دستورالعمل پخت غذاهای خود اضافه کنید. از زعفران می توان در برنج ، سوپ ، سس ، سیب زمینی ، تخم غذاهای پخته شده و سایر غذاها استفاده کرد.

اضافه کردن کلاله به همراه مایع به غذاهای مختلف ، موجب می شود تا رنگ و طعم بیشتری به غذای شما داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *