مقالات

نحوه پرورش پیاز

نحوه پرورش پیاز

از آنجا که پیاز یک گیاه از گروه سبزیجاتی است که  بسیار مورد علاقه باغبان خانگی است ، به آسانی قابل پرورش است و به فضای بسیار کمی احتیاج دارد. علاوه بر این ، آنها دارای یک فصل رشد کوتاه هستند و این بدان معنی است که می توانید برداشت این محصول را در فصل بهار شروع کنید ، سپس خشک کرده و آنها را برای استفاده در زمستان ذخیره کنید.

پیاز ، که به عنوان گل پیاز یا پیاز معمولی نیز شناخته می شود ، به خانواده گیاهان Allium تعلق دارند که شامل پیاز ، سیر و تره فرنگی نیز هستند . این گیاه دارای طعم های تند و برخی نیز خاصیت دارویی دارند.

پیازها از نظر اندازه ، شکل ، رنگ و طعم متفاوت هستند. رایج ترین انواع آن پیاز قرمز ، زرد و سفید است. طعم این گیاه بستگی به فصلی که در آن وجود دارد ، می تواند از شیرین و آبدار گرفته تا تند و تیز باشد .

این سبزیجات حاوی ویتامین های مختلف ، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی قوی هستند که نشان داده شده است از بسیاری جهات باعث بهبود سلامتی افراد می شوند.در حقیقت ، خواص دارویی پیاز از زمان های بسیار قدیم ، یعنی زمانی که از آنها برای درمان بیماری هایی مانند سردرد ، بیماری های قلبی و زخم های دهانی استفاده می شده است ، شناخته شده است. در این مقاله سعی داریم مراحل مختلف پرورش پیاز را به طور مختصر و مفید برای شما بیان کنیم ، پس با ما همراه باشید .

خرید کودهای مناسب برای کشاورزی

مرحله اول: آماده سازی برای کاشت

 یک نوع پیاز را برای پرورش انتخاب کنید. مانند بیشتر میوه ها و سبزیجات ، انواع مختلفی پیاز وجود دارد که به دلایل مختلف برای افراد خوشایند می باشند. پیازها در سه رنگ کلی – سفید ، زرد و قرمز یا بنفش وجود دارد – هر کدام طعم خاص خود را دارند. علاوه بر این ، پیازها به دو دسته در حال رشد طبقه بندی می شوند: روز بلند (گیاهانی که نیاز به روزهای طولانی و تاریکی کم دارند) و روز کوتاه. پیازهای روز بلند به این دلیل روز بلند نامگذاری می شوند که برای جوانه زدن به ۱۴ تا ۱۶ ساعت (اواخر بهار / تابستان) نور و روشنی در روز نیاز دارند ، در حالی که پیازهای روز کوتاه برای جوانه زدن بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت در روز نور نیاز دارند (زمستان / اوایل بهار )

پیازهای روز بلند در ایالات شمالی بهترین رشد را دارند ، در حالی که پیازهای روز کوتاه مدت در ایالتهای جنوبی رشد بهتری دارند .

پیازهای زرد مایل به رنگ طلایی دارای طعم شیرینی هستند ، پیازهای سفید کمی تندتر از پیاز زرد هستند و پیازهای قرمز که مایل به رنگ بنفش هستند اغلب به جای پختن به صورت خام خورده می شوند.

ایده هایی ناب برای کارآفرینی

تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید پیازها را بکارید.

به طور کلی ، دو روش برای کاشتن پیاز وجود دارد: استفاده از ریشه پیاز یا دانه پیاز. باغبانان ترجیح می دهند کاشت پیاز را با ریشه پیاز شروع کنند ، زیرا نسبت به تخم پیاز در برابر سرما مقاوم تر هستند . با این حال ، اگر شما مایل هستید بذر پیاز خود را در محیط داخل خانه پرورش داده و آنها را در خارج از خانه پیوند دهید ، مطمئناً می توانید همه آنها را به تنهایی از طریق بذر پرورش دهید.  همچنین می توانید پیاز را در مناطق گرمسیری در زمین بکارید .

شما می توانید پیاز را از طریق نشاء یا قلمه بکارید ، اما این امر همیشه با موفقیت همراه نیست و انجام آن بسیار دشوارتر از کاشت بوسیله ریشه  یا دانه می باشد.

برای دریافت توصیه های مربوط به ریشه و دانه هایی که در منطقه شما به خوبی رشد می کنند از یک گلخانه در نزدیکی محل سکونت خود بازدید کنید.

 

 اگر پیاز در زمان مناسب کاشت نشود ، ممکن است در فرآیند رشد آنها مشکل بوجود آید .

اگر در هوای سرد کاشته شوند ، ممکن است از بین بروند یا انرژی خود را برای جوانه زدن هدر دهند. اگر در حال کاشت بذر یا تخم این محصول هستید ، آنها را حداقل به مدت ۶ هفته قبل از کاشت در فضای بیرون از منزل ، در محیط درون خانه بکارید . اطمینان حاصل کنید که پیازها را ۶ هفته قبل از آخرین تاریخ یخبندان خود کاشته اید و سپس تاریخ را تنظیم و تعیین کنید.

ایده آل ترین مکان را برای کاشت پیاز انتخاب کنید . زمانی که سخن از شرایط کاشت پیاز به میان می آید، نیاز به شرایط بسیار ایده آل ندارند ، اما برای بهتر نتیجه دادن ، باید اولویت هایی را برای آنها در نظر بگیرید . مکانی را با فضای کافی و نور کامل خورشید انتخاب کنید. اگر فضای کافی به آنها داده شود پیاز به خوبی رشد خواهد شد ، به خاطر داشته باشید که هر چه منطقه بیشتری برای رشد به آنها اختصاص دهید ، بزرگتر می شوند. از کاشت پیاز در مکان هایی که توسط گیاهان یا درختان بلندتر احاطه شده اند ، خودداری کنید.

پیازها در بستر های مرتفع به خوبی رشد می کنند ، بنابراین اگر نمی توانید فضای کافی در باغ پیدا کنید ، می توانید یک بستر جداگانه برای محصول پیاز خود بسازید.

خاک را آماده کنید.

اگر شما از چندین ماه قبل ، قادر به آماده سازی خاک برای کاشت پیاز باشید ، یک محصول پیاز بهتری دریافت خواهید کرد. اگر قادر هستید ، شخم زدن خاک را شروع کرده و در فصل پاییز کود را اضافه کنید. اگر خاک شما بسیار سنگی ، شنی است ، یا دارای خاک رس زیادی است ، آن را با مقداری خاک گلدان مخلوط کنید تا به شما کمک کند. علاوه بر این ، سطح pH خاک خود را آزمایش کرده و ترکیبات لازم را اضافه کنید تا pH مورد نیاز ایجاد شود که بین ۶ تا ۷٫۵ می باشد.

آزمایش و تغییر pH خاک شما ، بهتر است که حداقل یک ماه قبل از کاشت انجام شود ، به طوری که فرصت لازم برای افزودن هرگونه مواد لازم برای تاثیرگذاری در خاک را داشته باشد و پایه را برای رشد پیازها آماده کند.

مرحله دوم: کاشت پیاز

خاک را برای کاشت پیاز آماده کنید. هنگامی که آماده کاشت هستید ، زمین(خاک) را حدود ۶ اینچ (۱۵٫۲ سانتی متر) شخم بزنید و یک لایه (۱ لیوان به ازای هر ۲۰ فوت) کود فسفر را اضافه کنید. با این حال ، فقط در صورتی این کار را انجام دهید که خاک شما کمبود فسفر داشته باشد. برای درک این موضوع ، حتماً ابتدا خاک خود را آزمایش کنید. استفاده از مخلوطی مانند ۱۰-۲۰-۱۰ یا ۰-۲۰-۰ باعث تقویت بیشتر پیازهای در حال رشد شما می شود. در این مرحله ، حتما علفهای هرز موجود در باغی که در آن پیاز کاشته اید را از بین ببرید .

گودال های کوچکی را حفر کنید. پیازها را بگونه ای در زیر خاک قرار دهید که بیش از یک اینچ خاک در بالای ریشه یا بذر قرار نگیرد. اگر ریشه پیاز بیش از حد نیاز در خاک قرار بگیرد ، رشد پیاز کاهش یافته و منقبض می شود. پیازها را به فاصله ۴ تا ۴ اینچ (۱۰٫۲-۱۵٫۲ سانتی متر) از هم بکارید، و بذر پیاز را نیز به فاصله ۱-۲ اینچ (۲٫۵-۵٫۱ سانتی متر) از یکدیگر بکارید. به محض اینکه پیاز شما شروع به رشد می کند ، می توانید آنها را پیوند دهید و به منظور افزایش اندازه رشد آنها ، آنها را با فاصله بیشتری از هم قرار دهید .

پیاز خود را بکارید

نحوه کاشت

دانه های خود را در گودال هایی که حفر کرده اید قرار دهید و آنها را با ¼ تا ½ اینچ خاک بپوشانید. ریشه ها نباید عمق بیش از دو اینچ داشته باشند. با دست یا کفش خود  به طور محکم روی خاک ضربه بزنید تا خاک در قسمت بالای پیاز سفت شود. پیاز  در خاک سفت بهتر رشد می کند تا خاک سست . کاشت را با اضافه کردن کمی آب به پایان برسانید ، و رشد آنها را تماشا کنید!

پیاز پیوند شده به آب بیشتری نسبت به ریشه ها یا دانه ها احتیاج دارد ، بنابراین اگر به پیاز کوچکی که کاشته اید ، رطوبت بیشتری برسانید.

از قسمت های مختلف پیاز خود مراقبت کنید. پیاز از گیاهان نسبتاً ظریفی است ، زیرا دارای سیستم ریشه ای شکننده ای است که به راحتی توسط علفهای هرز آسیب خواهند دید . به جای بیرون کشیدن آنها ، از کج بیل استفاده کنید تا نوک تمام علفهای هرزی که ظاهر می شوند را قطع کنید. کشیدن علفهای هرز ممکن است باعث از بین رفتن ریشه های پیاز شود و روند رشد آن را دچار اختلال کند . هر هفته به پیاز خود حدود ۱ اینچ (۲٫۵ سانتی متر) آب بدهید و برای تامین مواد مغذی مکمل آنها ماهی یک بار به آنها کود نیتروژن دهید . بلافاصله پس از کاشت ، بین هر گیاه یک لایه سبک مالچ اضافه کنید تا رطوبت آن حفظ شود و مانع از روییدن علفهای هرز شود .

اگر می خواهید پیاز شما کمی شیرین تر شود ، کمی بیشتر از حد معمول به آنها آب بدهید.

اگر هر یک از پیازهایتان جوانه زد و گل کرد ، آنها را بیرون بکشید. این پیازها “جهش یافته” هستند و دیگر رشد و طعم آنها تغییر نخواهد کرد .

 

پیاز خود را برداشت کنید.برداشت پیاز

وقتی قسمت بالایی پیاز به رنگ زرد طلایی ظاهر می شوند ، پیاز کاملاً رسیده است. در این مرحله ، قسمت بالایی پیاز را خم کنید تا آنها روی زمین صاف قرار بگیرند. انجام این کار باعث می شود مواد مغذی بیشتری به جای رشد در شاخه ها به سمت رشد ریشه سوق پیدا کنند. بعد از ۲۴ ساعت ، قسمت بالایی یا سر پیاز باید قهوه ای به نظر برسند و پیازها آماده کشیدن می شوند. آنها را از خاک جدا کرده و شاخه ها را در ۱ اینچ (۲٫۵ سانتی متر) بالاتر از ریشه مرتب کنید. پیازها را بگذارید تا یک یا دو روز در آفتاب خشک شوند و سپس آنها را به مدت دو تا چهار هفته در فضای خشک در داخل خانه منتقل کنید تا روند خشک شدن آنها ادامه یابد.

پیازها را در جوراب ساق بلند و یا روی صفحه سیمی نگه دارید تا جریان هوا به خوبی به خشک شدن آنها کمک کند. این به آنها کمک می کند تا طول عمر بیشتری داشته باشند و طعم خود را حفظ کنند.

پیازهای شیرین به دلیل داشتن رطوبت زیاد زود خراب می شوند ، بنابراین برای جلوگیری از فاسد شدن ، ابتدا آنها را بخورید .

پیازهایی که علائم فساد را نشان می دهند ، از بین ببرید و یا برش بزنید و استفاده کنید تا سایر پیازها را فاسد نکنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *